Kaip pasirinkti tinkamus žaislus savo vaikams?

Išganinga taisyklė: mažiau yra daugiau. Kuo mažiau žaislų, tuo daugiau galimybių vaikas turi kurti ir mokytis. Paprasti žaislai yra lengviau naudojami, juos reikia mažiau prižiūrėti ir jie gali išlikti nesugadinti ilgiau.

Turėtumėte ieškoti ne tik kokie lavinamieji žaislai berniukams yra tinkamiausi, bet ir kaip išsirinkti universalesnius, ilgiau tinkamus naudoti žaislus.

Vertė, kurią kuria žaislas. Į ką atkreipti dėmesį renkantis?

  • Pirmiausia saugumas

Žaislai turėtų atitikti vaiko išsivystymo lygį ir amžių. Žaislai turi būti švarūs, be aštrių kampų ar mažų, nuimamų dalių. Juose taip pat neturėtų būti nesaugių, toksiškų ar degių medžiagų.

  • Ilgai tarnaujantis

Žaislas turi būti pagamintas iš stabilių ir tvirtų medžiagų, kad tarnautų kuo ilgiau. Greitai lūžtantys žaislai ne tik išmesti pinigai, tačiau ir vaiko nusivylimas.

  • Paprasta naudoti

Vaikas turi mokėti pats naudotis žaislu, kad juo galėtų mėgautis. Paprastai pats paprasčiausias žaislus yra lengviausiai valdomas.

  • Pramogos vertė

Vaikas turėtų atrasti žaislą, su kuriuo būtų smagu žaisti dabar ir augant vėliau. Ieškokite žaislų, su kuriais vaikas gali žaisti įvairiais būdais, pasitelkiant vaizduotę, taip pat tinkamu interaktyvūs žaislai mergaitėms ir berniukams.

  • Mokymosi vertė

Žaidimas moko vaiką mąstyti, kurti ir įsivaizduoti. Pasirinkite žaislus, leidžiančius apsimesti, vaidinti vaidmenis, spręsti problemas ir praktikuoti įgūdžius.

  • Socialinė vertė

Žaisdami su kitais vaikais vaikai išmoksta svarbių socialinių įgūdžių. Žaisdami kartu, jie susipažįsta su bendradarbiavimu, derybomis ir kompromisais. Vyresniems vaikams, kurie dažniau dalijasi, rinkitės žaislus, kuriuos jie galės naudoti su kitais. Jaunesniems vaikams turėkite pakankamai žaislų, kad dalintis nereikėtų.

Žaidimo svarba ir kaip rinktis pagal amžių?

Žaidimas yra būtinas optimaliam vaiko vystymuisi, nes jis prisideda prie pažintinės, fizinės, socialinės ir emocinės vaikų ir jaunimo gerovės. Tai taip pat suteikia puikią ir reikšmingą galimybę tėvams ir kitiems globėjams bendrauti su vaikais, žaislus naudojant kaip žaidimo ir bendravimo įrankį. Visuomenės žaislų suvokimo raida nuo vaikų žaislų iki lavinančių, edukacinių žaislų, lėmė atsiradusį iššūkį tėvams nuspręsti, kurie žaislai yra tinkamiausi jų vaikams, pavyzdžiui, žaislai mergaitėms nuo 6 metų.

Vienas iš būdų – rinktis pagal amžių.

  • Kūdikiams: barškučiai, dėžutės, vienas į kitą telpantys žaislai, formų rūšiavimo įrankiai, minkštos lėlės kūdikiams, potyrių lentos.
  • Mažiems vaikams: kamuoliukai, stumiami ir traukiami žaislai, iškamšos, kreidelės, modelinas, paprasti galvosūkiai.
  • Ikimokyklinio amžiaus vaikams: lėlės, guminiai ar plastikiniai gyvūnai, transporto priemonės, kaladėlės, meno medžiagos, kamuoliai.
  • Žaislai berniukams nuo 7 metų ir mergaitėms: stalo žaidimai, statybiniai rinkiniai, lėlių namelis, riedučiai, lėlės, meno medžiagos, muzikiniai žaislai.

Vaikams nereikia kelių panašių žaislų vienu metu, todėl jei atsitiktinai namuose atsirado keli panašūs – rotuokite. Kas kart nauji žaislai sužadina vaiko fantaziją ir norą žaisti.

Tas pats žaislas taip pat gali padėti vaikui pereiti kelis skirtingus vystymosi etapus, todėl neskubėkite pakeisti senų žaislų naujais. Kai kurie pagrindiniai žaislai, pavyzdžiui, kaladėlės, naudojami siekiant tiek daug skirtingų vystymosi tikslų, kad tėvai neturėtų greitai jų pakeisti ir pereiti prie kažko „naujesnio“. Pavyzdžiui, kūdikiai gali pradėti laikyti blokus (kaladėles, lego) ir vystytis raumenims bei koordinuoti juos. Vaikui augant, blokai padeda ugdyti daugelį kitų įgūdžių, tokių kaip objekto pastovumas (samprata, kad objektas vis dar yra net ir nematant), erdviniai santykiai, kalba, vaizduotė, kūrybiškumas ir detalių naudojimas, planavimas ir statybos principai. Blokų naudojimas kartu su broliais ir seserimis ar draugais taip pat moko nusivylimo tolerancijos ir bendradarbiavimo su kitais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *