Diktofonai šiandieninėje rinkoje yra labai įvairūs: nuo diktofonų, kuriuos norėtų įsigyti kolekcionieriai, iki modernių, technologiškai pažengusių. Žinoma, dauguma vartotojų renkasi pastaruosius, kadangi jie gali patenkinti didelę dalį pirkėjų poreikių.
Nors USB Flash jungties diktofonai yra vieni iš labiausiai paplitusių šiuo metu, jie nėra vieninteliai. Suinteresuoti pirkėjai gali rasti diktofonų su mikro kasete ar tokių, kurie tinka kolekcionuoti. Kad ir kaip bebūtų, visi diktofonų tipai yra specifiškai suprojektuoti taip, kad kokybiškiau įrašinėtų balsus nei muziką. Yra keturi diktofonų tipai, iš kurių kiekvienas turi savo privalumus ir trūkumus, tad renkantis reikėtų galvoti apie savo poreikius.
Pirmasis tipas tai – USB Flash Drive diktofonas. Jis yra mažas, nešiojamasis diktofonas, kuris yra įkraunamas ir prijungiamas prie kompiuterio per USB jungtį. Naudojamas gana plačiai, įvairioms veikloms. Tiesa, garso kokybė gali prasilenkti su itin aukšto profesionalumo standartais, kadangi jis turi mažą mikrofoną. Šis diktofonas yra gana nebrangus.
Kitas populiarus diktofonas – Digital Audio. Tai yra tikras diktofonas, o ne vien duomenų saugojimo įrenginys su balso įrašymo funkcijomis. Dauguma jų turi LCD ekranus, redagavimo funkcijas. Dažniausiai jie naudojami kartu su įrenginiais, tokiais kaip – telefonas, USB jungtis, garso kabeliai. Turi kokybišką mikrofoną, atsukimo atgal funkciją. Paprastai šie diktofonai yra didesni ir brangesni nei USB Flash diktofonai. Gali reikėti atskirų baterijų.
Mikro kasečių diktofonai pristato jau praėjusią diktofonų kartą. Tai gali sąlygoti daug sunkesnį prieinamumą šiandieninėje rinkoje. Šio diktofono įrašai negali būti tiesiogiai perkeliami į kompiuterį. Įrašymo laikas ribojimas kasečių skaičiumi. Suderinamas tik su senesnės kartos įrenginiais, o tai gali sukelti daug papildomų rūpesčių vartotojui. Mikro kasečių diktofonai yra didesni už abu prieš tai minimus diktofonus. Didesnė galimybė patirti nesėkmę įrašinėjant.
Paskutinis diktofonų tipas – senoviški, kolekcionuojami diktofonai. Šie prietaisai, pirmiausia, yra skirti tiems, kurie domisi kolekcionavimu, o ne tiems, kurie ieško praktiškumo naudodami diktofoną. Dauguma jų yra nefunkcionalūs. Vienintelis jų privalumas – kolekcinė vertė.
Norėdami įsigyti diktofoną, vartotojai turėtų atkreipti dėmesį į keletą veiksnių: formatas, dydis, perkėlimo galimybė, įrašymo laikas, baterija ir sujungimo ryšys. Dar vienas, ypač svarbus veiksnys tai – pirkėjo poreikiai. Reikia apsvarstyti, ar vartotojui reikia paprasto, pagrindinę savo funkciją atliekančio diktofono, ar reikalingas toks diktofonas, kuris yra modernus ir atlieka daugiau funkcijų. Paprastas USB Flash diktofonas visiškai patenkins tokio vartotojo poreikius, kuris tik kartais naudosis vien balso įrašymo funkcija, tačiau toks diktofonas nepateisins vartotojo lūkesčių, jei prietaisas naudojamas profesionaliai veiklai ir itin dažnai.
Svarbu apsvarstyti ne tik kaip dažnai diktofonas bus naudojamas, bet ir kokio ilgio laiko periodui jis bus reikalingas. Prietaisas su įmontuota įkraunama baterija nereikalauja papildomų baterijų, bet jei ji išsikrauna, tenka laukti kol ji vėl bus įkrauta. Žinoma, nebent vartotojas turi atsarginę bateriją. Jei diktofonas turi atskiras baterijas, viena gali sėkmingai pakeisti kitą.
Verta pagalvoti ir apie diktofono duomenų saugojimo talpą. Tiesa, didelė talpa nėra tas pagrindinis veiksnys, kuris lemia didesnę diktofono kainą. Tad, jeigu pirkėjo biudžetas ribotas ir jam nebūtina didelė talpa, galima įsigyti ir mažesnės talpos diktofoną. Svarbiausia sprendimą paremti savo poreikiais ir lūkesčiais.
Parašykite komentarą