Mūsų liaudies išminčiai turėjo daug taiklių perliukų, apibūdinančių vieną ar kitą situaciją. „Iš to didelio rašto, išėjo iš krašto“ – vienas jų. Šią perkeltinę mintį galima pritaikyti ir kalbant apie plastiką, kurio atliekų problema turėtų kelti galvos skausmą ne tik aktyviems gamtoms saugotojams, bet ir kiekvienam iš mūsų, geriančiam vandenį, valgančiam jūroje gyvenančias žuvis bei vartojančiam kitus produktus, galimai kontaktavusius su plastiku bei jo išskiriamais teršalais. Gal ir nepatikėsite, tačiau mūsų elgesyje reikšminga gali būti ir tokia smulkmena kaip ekologiška pakuotė (puodeliai, šiaudeliai, maisto indeliai ir panašiai).
Plastikas iš principo yra gera medžiaga, iš kurios galima padaryti daug praktiškų, patvarių daiktų. Daugiausia problemų kelia plastikiniai daiktai, kurie gaminami ne su tikslu ilgai tarnauti, o būti vieną kartą panaudoti ir tiesiog išmesti. Plastikinės pakuotės bei kiti vienkartiniai plastikiniai daiktai – puikus to pavyzdys. Ar žinojote, jog tokie daiktai kaip traškučių ar saldainių pakuotės, viekartiniai puodeliai, indai maistui, įrankiai, buteliukai, kamšteliai ir panašiai patenka tarp 20–ties plastiko gaminių, kurių šiukšlės labiausiai teršia aplinką? Pagalvokite apie tai kas kartą, pirkdami kavą iš aparato ir pildami ją į plastikinį puodelį ar išmesdami plastikinę lėkštę, iš kurios gamtoje valgėte šašlykus. Džiugu, jog vis daugiau verslininkų, parodydami savo racionalų mąstymą ar reaguodami į besikeičiantį visuomenės požiūrį, siūlo ir saugesnių, aplinką tausojančių alternatyvų. Ekologiška pakuotė – vienas tokių pavyzdžių.
Minėtas faktas, jog tokią didelę dalį plastikinių daiktų sudaro vienkartiniai daiktai, turi ir teigiamą, ir neigiamą pusę. Blogai, jog pastarųjų suvartojimo mastas yra labai didelis ir kone kiekvienas iš mūsų tokius daiktus naudojame kone kasdien. Gera naujiena yra ta, jog daugelio tokių daiktų mes galime tiesiog…nenaudoti. Mūsų gyvenimas nuo to tikrai netaps sudėtingesnis, netgi priešingai: didžiuosimė savimi, jog ėmėmės aktyvių veiksmų kovoje už švaresnį ir saugesnį rytojų. Tai galioja tiek eiliniam žmogui, tiek ir verslininkui, pavyzdžiui, kavinės savininkui, pardavinėjančiam gėrimus išsinešimui. Šis turėtų suprasti, jog ekologiška pakuotė, nors ir galimai kainuosianti daugiau, turi pakeisti įprastus plastikinius puodelius, šiaudelius, įrankius ir kita.
Parašykite komentarą