Cisterna rezervuaras nuosavame name

cisternaĮsirenginėjant nuosavą namą reikia spręsti tokius klausimus, kaip šildymas, cisterna kanalizacijai, išimtinais atvejais cisterna vandeniui vežti. Kaip šiuos klausimus išspręsti greitai ir efektyviai?

Cisterna magna

Cisterna – talpa skysčiams vežti. Toks vandens transportavimo būdas buvo žinomas dar senovės Turkijoje.  Cisterna bazilika – didžiulė požeminė Konstantinopolio miesto vandens saugykla su 336 kolonomis ir aukštomis skliautuotomis lubomis. Ji įrengta požemiuose po centrine miesto aikšte. Taip pat šį terminą pritaikė medikai, kurie lotynišku terminu “cisterna magna” apibūdina netipinę didžiąją smegenų cisterną (dalį, kurioje kaupiasi vanduo).

Mes pripratome cisterną ar rezervuarą sieti su gyvenamųjų namų statyba. Gyvenamajame name cisterna ant ratų pravers vežant į laukus vandenį sausros metu arba pagirdyti gyvulius. O ieškant “cisterna ant ratu kaina” randame nuo kelių šimtų iki keletos tūkstančių kainuojančias cisternas.

Skelbiu.lt apstu skelbimų ir pasirinkti yra iš ko. “Cisterna parduodu” rašo  skelbimų autoriai. O kuomet paskambini paklausti nuo ko priklauso cisternos kaina visi kaip vienas sako, kad nuo talpos, rūšies, būklies ir kitų faktorių. Vienas iš žmonių, pakėlusių man ragelį beieškant cisternos pasakoja, kad turi net dvi – “cisterna di latina” ir “cisterna lumbalis” (beje, šis pavadinimas taip pat naudojamas medicinoje). Viena itin tinkamai kurui, kita – vandeniui. Į klausimą kodėl taip ir neatsakė, tačiau gana nuoširdžiai  nusijuokė – juk jeigu perkate tai žinoti ką vešite.

Nuotėkų tvarkymas

Tačiau visai kitokią cisterna turime omenyje, kuomet sprendžiami racionalūs kanalizacijos valymo būdai. Kanalizacijos tinklas nėra Lietuvoje taip išplėstas, kad be vargo, galėtumėme prisijungti prie centrinės kanalizacijos sistemos. Jeigu pagal geologinių tyrimų ataskaitą gruntas nepalankus filtravimui nieko kito nelieka kaip tik įrengti rezervuarą – cisterną. Kartais verta įrengti dvejas ir naudoti cheminį nuotėkų valymą. Gamtos saugininkai tikina, kad toks sprendimas saugu gamtai ir neteršia aplinkos.

Cisterna kaina (metaliniai rezervuarai  nuotėkoms) taip pat priklauso nuo daugelio faktų. Vienas tokių – jau minėta – talpa. Patyręs inžinierius ar architektas padės Jums išsirinkti tinkamą sprendimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *