Nusprendusieji atsikratyti samdomo darbo „jungo” ir žengti į verslo pasaulį, netrunka pajusti, kokie stiprūs biurokratiniai reikalavimai čia egzistuoja. Tiesa, įstatyminės vingrybės bei specifinių žinių reikalaujantys procesai išgąsdinti neturėtų: buhalterinė apskaita ir įmonių steigimas gali (o ir turėtų) būti patikėtas specialistams.
Patogu, jog šiandien tapti įmonės savininku galima…tiesiog prisėdus prie kompiuterio. Aišku, virtualiu būdu atliekamas pats formalus įmonių steigimas, o prieš tai būtina atlikti reikiamus darbus ir atitikti keliamus reikalavimus. Elementarus pavyzdys: kaip išsirinkti konkrečią įmonės formą (UAB, MB, IĮ, VŠĮ)? Internete galima rasti daug išsamios informacijos, apibūdinančios kiekvienos formos privalumus/trūkumus, steigimo ypatumus ir panašiai, tačiau apsispręsti, kuris variantas tinkamiausios konkrečioje situacijos, tarkime MB ar VŠĮ, neretai yra sunku. Kompetetingi ir patyrę asmenys gali suteikti ne tik reikiamą konsultaciją, bet ir sutvarkyti įmonės steigimui reikalingus dokumentus. Tuo tarpu vadovui lieka daugiau laiko praktinių klausimų sprendimui: ką priimti į naujai formuojamą kolektyvą? kaip išsiskirti iš konkurentų? kokią marketingo strategiją naudoti?
Patikėjus įmonių steigimą specialistams, klientai dažnai viliojami pasinaudoti papildomomis nuolaidomis, pavyzdžiui – buhalterinė apskaita už mažesnę kainą. Ši paslauga aktuali ir didesnėms, ir mažesnėms įmonėms. Tiesa, pirmosios dažniau pasirenka variantą, kai specialistas, turintis tam tikro dydžio etatą, nuolat sėdi savo kabinete. Didesnėje įmonėje darbo netrūksta, neretai darbuojasi ne vienas žmogus – yra vyriausiasis buhalteris, buhalteriai, apskaitininkai. Tuo tarpu smulkaus verslo savininkams minėta nuolaida buhalterinėms apskaitos paslaugoms tikrai gali praversti. Čia darbo apimtys kur kas mažesnės, tad praktiškiau buhalterį samdyti konkrečių užduočių atlikimui, pavyzdžiui, atlyginimų skaičiavimui, periodinių ataskaitų rengimui, metinių mokesčių deklaracijų pildymui, apleistos buhalterinės apskaitos tvarkymui ir panašiai. Šiuo atveju net ir patys taupiausi vadovai gali būti ramūs, jog mokės už konkretaus darbo atlikimą, o ne kėdės „trynimą”.
Buhalterinė apskaita vaidina svarbų vaidmenį įmonės veikloje. Atrodo, skaičiai yra tik skaičiai, tačiau supainiok juos vietomis ir prasidės nesusipratimai – nepasitenkinimą išreikš darbuotojas, gavęs mažesnį atlyginimą nei įprastai arba, dar blogiau, atitinkamos instancijos apkaltins mokesčių slėpimu. Būtent dėl to buhalterinės apskaitos tvarkymas turėtų būti patikėtas profesionalams, atsakingai ir skrupulingai žiūrintiems į atliekamą darbą.
Parašykite komentarą