Ar perforatorius – būtinas įrankis jūsų namuose?

perforatoriaiNeseniai turėjome įdomią diskusiją su patyrusiu meistru ir įrankių specialistu. Jis išreiškė tokią mintį: namuose reikalingas tik plaktukas, pjūkliukas ir akumuliatorinis suktuvas su keliomis galvutėmis. Daugiau įrankių nereikia nė kaupti, nė laikyti. Sunku nesutikti su profesionalo nuomone, jei gyvenate daugiabutyje blokelinėmis sienomis. Kadangi gyvename blokiniame name, išdrįstume tokiai nuomonei paprieštarauti. Perforatoriai – tai tie įrankiai, kuriuos namuose rekomenduotina turėti…

Perforatorius – būtinas įrankis, jei gyvenate blokiniame arba mūriniame bute arba name. Kodėl? Dėl paprastos priežasties – akumuliatorinis suktuvas su gręžimo ar kalimo funkcija gali ir neįveikti kieto betono ar plytų sienos. Jam tiesiog pritrūks galios. Niekas nekalba apie gipso kartono sienelės gręžimą ir kartais papuolantį „džiaugsmą“ gręžti į profilį. Akivaizdu, kad ne visuose namuose perforatorius yra reikalingas, tačiau blokiniuose tikrai.

Jei turite individualų namą, greičiausiai perforatoriaus prireiks dar dažniau. Kam? Juk baldų nekabinate kas savaitę?, – prieštarauja profesionalai. Tiesa, baldai būna jau pakabinti, tačiau viskas priklauso nuo šeimininkų požiūrį į interjerą. Mūsų šeimoje yra gana įprasta šiek tiek pakeisti interjerą kas – 3-5 metai, todėl perforatorius tada vėl reikalingas, nes namuose kabinamos įvairios lentynos, pakeičiami šviestuvai ir t.t.

Garaže arba sandėliuke taip pat nuolatinės permainos. Jei vaikų dviračius ištisus metus statėme ant grindų, tai vaikams paūgėjus to jau nebegalime daryti. Dviračiai tapo didesni ir jiems nebepakanka vietos. Būdas šią problemą spręsti – pakabinamos konstrukcijos, ant kurių sukabinti visi 4 mūsų šeimos dviračiai. Jie tvirtinami gana sudėtingai – vos dviem varžtais, todėl reikalingas itin storas betoninis kištukas. Tokią skylę galima išgręžti tik turint itin gerą perforatorių.

Perforatoriai būna įvairaus galingumo. Galingesnius, aišku, renkasi statybininkai profesionalai, kuriems reikia daug gręžti arba iškirsti nemažai skylių. Perforatoriai naudojami ne tik gręžimui, bet skylių kalimui. Pavyzdžiui, reikia sienoje paslėpti vandens vamzdį, tad teks iškalti 2-3 cm gylio griovelį ir jame įleisti vamzdelį. Arba reikia vesti elektrą. Kaip įleisite visą rozetę į blokinę sieną? Tik perforatorius čia gali padėti.

Populiariausi perforatoriai Lietuvoje – Makita, Bosch, Ryobi, Milwaukee ir kiti.

Atsakymai į “Ar perforatorius – būtinas įrankis jūsų namuose?”: 2

  1. sviestuvai avataras

    Perforatorius tikrai praverčia namuose, kiti įrankiai taip pat. Neseniai teko keisti šviestuvus namuose, tai būtent tada ir pasitarnavo minimas įrankis.

  2. perforatorius avataras

    Na is tikruju perforatorius butinas tik tuomet, jei planuojate daryti kazkokius namu remontus ar renovacija, jei to planuose neturite tuomet neskubekite isigyti sio daikto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *