Saulės energija – vienas pigiausių ir ekologiškiausių sprendimų, norint sutaupyti mokesčių už elektrą. Kiekvienų metų pabaigoje Lietuvos gyventojai stebi, kaip kasmet kyla elektros energijos kaina. Todėl saulės energetika kasmet tampa vis patrauklesniu variantu, norint tapti nepriklausomu nuo elektros kainos rinkoje. Svarstantiems apie galimybę įdarbinti saulės energiją, reikėtų pasidomėti, kokie šiuo metu rinkoje siūlomi saulės moduliai į kuo jie skiriasi.
Gamyba. Pirmiausia reikėtų žinoti, jog moduliai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų. Dažniausiai sutinkami monokristaliniai į polikristaliniai moduliai. Pirmieji dažniausiai gaminami tamsios spalvos, jie yra aukštesnio išgaunamo efektyvumo nei polikristaliniai, todėl dažniausiai kainuoja kiek brangiau. O polikristaliniai moduliai, kurie įprastai yra mėlynos spalvos, yra pigesni.
Išvaizda. Labai daug klientų renkasi saulės modulius pagal išvaizdą. Ypač tais atvejais, kai nori modulius montuoti ant savo privataus namo ar kito pastato stogo. Tuomet norima spalvą derinti su bendru eksterjeru. Moduliai gali būti kelių skirtingų spalvų: šviesiai ir tamsiai mėlyni, juodi, rusvi.
Be to, kai kurie moduliai gali būti berėmiai. Tuomet sumontavus juos, nematyti atskyrimų tap modulio celių. Tai puikus stilingas pasirinkimas, kuris šiuo metu rinkoje itin populiarėja.
Svoris. Tai labai svarbus aspektas, apie kurį reikia pagalvoti, renkantis saulės modulius. Svoris yra labai svarbus dalykas, nes nuo jo priklauso, kokie saulės moduliai Jums tiks, o kurie ne. Pavyzdžiui, įrenginėjant modulius ant gyvenamųjų pastatų stogo, reikėtų rinktis kiek lengvesnius modulius. Taip būsite tikri, kad neviršytumėte svorio, kurį gali atlaikyti pastato konstrukcija. Žinoma, prieš renkantis modulius, šiuos techninius pastato parametrus reikėtų įvertinti n patiems, o su profesionalo pagalba.
Jeigu ieškote modulių, kurie būtų montuojami ant žemės, tuomet galite rinktis ir kiek sunkesnius modulius. Jie dažniausiai pasižymi ir aukštesniu efektyvumu. Pavyzdžiui, gali būti abipusiai. Tai reiškia, kad jie sugeria saulės energiją ne tik paviršiumi, bet panaudoja ir nuo žemės atsimušančią saulės šviesą.
Kaina. Tai vienas svarbiausių kriterijų, renkantis saulės modulius. Priklausomai nuo jų techninių savybių ir efektyvumo, saulės moduliai gali kainuoti skirtingai. Galutinė kaina visuomet priklauso nuo įsigyjamų modulių kiekio. Tačiau skaičiuojant biudžetą, reikėtų prisiminti, jog investicija į saulės energetiką atsiperka ne iš karto. Tad geriau pradžioje investuoti daugiau, kad ateityje sulauktumėte kuo didesnės grąžos.
Parašykite komentarą