Vokai skirti ne tik laiškams, bet ir įvairioms prekėms. Tai efektyvi pakavimo priemonė, kurią įvertina tiek verslas, tiek pavieniai vartotojai.
- Pasirodo, jog vokai pasižymi ne vienu reikšmingu privalumu. Ryškus pliusas yra kaina. Tai pastebėtume palyginę juos su kartoninėmis dėžėmis. Nesunku suprasti kainos reikšmę pardavimo / siuntimo / gabenimo procesams. Sakykim, elektroninė parduotuvė siūlo marškinėlius už 9 eurus. Kad prekė pasiektų pirkėją, reikia ją supakuoti, išsiųsti. Produktas turi atlaikyti kelionę nei kiek nepažeistas. Tenka pasitelkti pakavimo priemones. Jeigu jos kainuotų itin daug, internetinė parduotuvė dirbtų nuostolingai.
- Kitas svarbus pliusas – nesudėtingas naudojimas. Tai ne koks konstruktorius. Nereikia atlikti jokių komplikuotų veiksmų. Įdėjus norimą daiktą, vokas paprasčiausiai užklijuojamas. Jeigu palygintume su tam tikrų tipų dėžėmis, pastebėtume, kad vokai yra patogesnė priemonė, nes nereikia rūpintis papildoma lipnia juosta ar kitais daiktais.
- Trečias dėmesio vertas privalumas – apsauga. Transportavimo tikslams skirti vokai yra su burbuline apsauga, todėl tai tarsi du viename – vienas transportavimo vokas tampa dėžutės ir papildomos plėvelės alternatyva.
- Tarp privalumų reikia pabrėžti ir optimalų dydį bei formą. Dėžė yra keturkampė, užimanti šiokį tokį plotą. Na, o vokas – minkštas ir nereikalaujantis tiek vietos.
O kaipgi dėl trūkumų? Reikia pripažinti, jog ketvirtas privalumas kiek sąlyginis (dėl kompaktiškumo didesnės prekės į vokus netelpa). Tai gana ribotas sprendimas, tinkantis nedidelių matmenų daiktams. Bet privalumai, kurie buvo paminėti prieš tai, nesumenksta. Ne veltui vokai yra populiarūs; ir pakavimo priemonių asortimente jiems vietos tikrai atrandama.
Į ką atsižvelgti renkantis? Vienas pagrindinių kriterijų – matmenys. Per mažas vokas neatliks savo funkcijos. Na, o per didelis gali būti nenaudingas piniginiu požiūriu – juk didesnės talpos pakuotės brangesnės.
Parašykite komentarą