Tvenkinių kasimas: 5 patarimai

tvenkinių kasimasSava sodyba – ne tik džiaugsmas, bet ir kasdieniniai rūpesčiai. Tai gali patvirtinti bet kuris sodybos šeimininkas. Jos įrengimas – vienas iš didžiausių iššūkių gyvenime, todėl visada geriau susirinkti kuo daugiau informacijos prieš pradedant rimtus darbus. Šį kartą pakalbėsime apie tvenkinių kasimą. Kokia gi sodyba be nuosavo tvenkinio?!.

Tvenkinių kasimas nėra jau toks paprastas dalykas, kaip kad gali pasirodyti iš pradžių. Nepakanka vien tik iškasti duobę… Pateiksime 5 patarimus, į ką vertėtų atkreipti dėmesį.

  1. Planas. Niekada nedarykite taip, kaip daro tikri neišmanėliai – beda kastuvu į žemą ir garsiai pasako „viskas, čia bus mano „prūdas“. Kasam čia!“ Tvenkinių kasimas turi būti gerai suplanuotas procesas, išmatuotas, išžvalgyti požeminiai sluoksniai. Tam ir reikalingi profesionalai su atitinkama įranga ir žiniomis, kad tai padarytų. Pasiruoškite aiškų planą, kur bus tvenkinys, koks jis bus gylio, kokios formos, ar turės dirbtinių salų, kur bus lieptelis ir t.t.
  2. Paplūdimys. Gal atrodo juokingai, kad namų pievelės pakraštyje esantis tvenkinukas turi savo paplūdimį, tačiau apie tai verta pagalvoti, jei norėsite savo vandens telkinyje maudytis. Juk nešoksite į vandenį stačia galva, o paskui mąstysite, kaip iš tvenkinio išlipti, nes krantai statūs ir molėti?.. Reikia numatyti, kur bus paplūdimys – ne taip nuožulniai gilėjantis krantas, padengtas žvyru, kad būtų maloniau įlipti.
  3. Žuvys. Visi žino, kad tvenkinys be žuvų niekam nereikalingas, kad ir koks gražus jis būtų. Reikia pagalvoti, kokias žuvis norėsite auginti. Aišku, pirmiausiai pagalvosite apie karpius ir lynus, kurie ėda žoles ir dumblą. Vėliau gal įleisite keletą ešeriukų, ar net lydekaičių, kad natūraliau kontroliuotų žuvų veisimosi tempus. Jei tvenkinys labai želia ir dumblėja, pasitelksite į pagalbą amūrus – tvenkinio sanitarus. Visą šį planą rekomenduojame aptarti su profesionalais, kurie patars, kada ir kaip geriau tvenkinį įžuvinti. Beje, nepamirškite aeratoriaus, kuris neleis žuvims išdvėsti pavasarį, kai žydi dumbliai ir trūksta oro.
  4. Lieptelis. Lieptelis yra reikalingas net jei ir neturite pirties šalia. Beje, jei tvenkinyje yra dirbtinė sala, į ją turėtų būti irgi nutiestas lieptelis. Tai ne tik gražu, bet ir labai romantiška, tad pasitelkite išmonę ir pastatykite gražų lieptelį. Jei planuojate jį statyti iš metalo, dar kasdami pasirūpinkite, kad būtų įkasti betoniniai stulpai tiek ant kranto, tiek į tvenkinio dugną, ant kurių vėliau lieptelį pritvirtinsite.
  5. Apšvietimas. Tai atrodo pati nesvarbiausia detalė, tačiau taip nėra. Jūsų pačių saugumui, apšvietimas yra būtinas tiek aplink tvenkinį, tiek iki tvenkinio vedančiam keliukui. Kartais apšvietimas daromas ir ant tiltelio arba dirbtinėje saloje. Jis reikalingas ne tik jums, bet ir… tvenkinio gyventojams. Šviesa traukia vabzdžius, o jais maitinasi žuvys ir varliagyviai.

Čia tik keletas patarimų, kuriais vadovaudamiesi susikursite itin jaukią aplinką ir kokybišką tvenkinį. Tvenkinių kasimas – darbas, kurį patikėkite profesionalams.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *