Ką daryti norintiems pirkti UAB ir ne tik?

verslas

Aktyviai domitės veiklos legalizavimo būdais? Trūksta daug žinių? Jeigu nenorite gaišti laiko, tuomet į pagalbą turėtumėte pasitelkti specialistus. Tai tam tikras paslaugas teikiantys teisininkai, kurie siūlo įmonių registravimo paslaugas bei įvairias konsultacijas. Kai kurie jų tiesiog patys pardavinėja jau registruotus juridinius asmenis. Geriausia tai, kad tokių įmonių kainos dažniausiai siekia vos keletą šimtų eurų. Tai, iš pažiūros yra gana naudinga, nes vis dėlto – sutaupoma labai daug laiko ir neretai – pinigų. Tačiau, naudojantis tokiomis paslaugomis, o tiksliau – prieš pasinaudojant, reikėtų atkreipti dėmesį  į tam tikras detales. Jos yra labai svarbios ir nulemiančios ar būsite apgauti ar ne.

Ieškant specialistų, kurie teikia konsultacijas, pavojus yra mažesnis. Savaime aišku, kad konsultacijos yra labai paprastos ir viskas trunka gana neilgai. Tačiau, dažniausiai už jas tenka susimokėti iš anksto. Pabrėžtina, kad vieni specialistai taiko vienokias, o kiti – kitokias kainas. Jas reikėtų išsiaiškinti dar iš anksto. Jeigu nustatyta konsultacijų kaina yra didesnė nei įmonės įsigijimo kaina, tuomet savaime aišku, jog reikėtų tuo susirūpinti, nes tame nėra jokios logikos.

Geriausia variantas būtų kreiptis į specialistus, kurie patys pardavinėja įvairius juridinius asmenis. Jie gali pasiūlyti įvairių rūšių įmones, kurios jau yra įregistruotos. Jų perleidimas dažniausiai trunka apie vieną darbo dieną, o kai kuriais atvejais – vos kelias valandas. Rinktis įmonės įsigijimą naudinga tiems, kurie siekia sumažinti išlaidas maksimaliai. Aišku, niuansas tas, kad nebus galima gauti tokios įmonės pavadinimo, kokį sugalvosite – įmonės jau yra registruotos ir turi savus pavadinimus.

Kaip bebūtų, verta žinoti, kad ne visi specialistai įmones pardavinėja sąžiningomis kainomis. Dėl to teks šiek tiek pasistengti jų specialistų ieškant internete. Jeigu norite rasti pardavėjus, kurie nuolatos užsiima įmonių pardavimu, tiesiog turite vesti atitinkamus raktinius terminus. Pavyzdžiui, jeigu suvestumėte „noriu pirkti UAB“, tuomet rasite pardavėjus, kurie būtent tai ir siūlo. Jie jau bus iš anksto paruošę visą informaciją ir nurodę kokias įmones parduoda. Tiesiog turite atidžiau rinktis specialistus, su kuriais bendradarbiausite veiklos įteisinimo klausimais.

Parduodamas verslas

„Parduodu verslą Vilniuje, pelningas, be skolų“. Toks skelbimas yra įdomus tam tikrai daliai verslininkų, kurie nori investuoti į jau sukurtą verslą, užuot viską darius nuo pat pradžios. Čia ne tas pats, kas nusipirkti jau įsteigtą įmonę ir pradėti veiklą. Tai realaus verslo pirkimas su jau esančiu tam tikru turtu, darbuotojais ir, žinoma, klientų baze.

pinigaiKas verslą perka? Patyrę verslininkai, investuotojai turintys nemažai ryšių ir gerus vadovavimo įgūdžius. Taip pat įvairūs fondai ir pavieniai asmenys, norintys save išbandyti naujame versle. Bet kuriuo atveju, jie turi pakankamai resursų, kad verslą išplėstų dar labiau. Retais atvejais verslas perkamas, kai investicijos yra ribotos. Tai reiškia, kad investuojama tik 100 000 litų suma, o ne kiekvieną mėnesį į įmonės kasą įnešama po 20 000 Lt. Paprastai tokia situacija kyla su naujomis įmonėmis, kurios dar neturi klientų ir užsakymų, negeneruoja apyvartos.

Gatavas verslas paprastai dirba beveik pelningai, todėl, optimizavus procesus, nusamdžius aukštesnio lygio specialistus, galima ką tik įsigytą verslą smarkiai išplėsti.

Verslo pardavimas yra gana sudėtingas procesas. Sutarus parduoti, parduodamas verslas yra atidžiai patikrinamas – paprastai yra užsakomas auditas, kuris realiai pasako, kokia yra parduodamo verslo vertė, kokie finansiniai įsipareigojimai, srautai ir t.t. Taip pat įsigilinama į jau esamus procesus, darbo struktūrą, atsakomybę. Tik tada pasirašomi akcijų pardavimo dokumentai ir duomenys pateikiami Registrų Centrui.

Internete vis daugėja skelbimų „Parduodu verslą“ skyreliuose. Atsiranda ir specialūs verslo pardavimo puslapiai (pavyzdžiui VersloPaieskos.lt), kuriuose nesunkiai galima patalpinti skelbimus apie parduodamus verslus, interneto puslapius. Suinteresuoti asmenys paprastai atidžiai seka šiuos skelbimų portalus, laukdami progos įsigyti tokį verslą, kurį sugebės pakelti į naujas aukštumas, save realizuoti naujoje srityje. Lietuvoje yra keli tokie puslapiai, tad verslininkai jais noriai naudojasi.

Verslas yra prekė šiuolaikinėje ekonomikoje. Lygiai tokia pati, kaip, keptuvė ar skalbimo mašina. Aišku, prieš perkant reikia patikrinti realius rodiklius, nes lietuviai verslininkai yra linkę slėpti tam tikrus trūkumus ir įsipareigojimus, tačiau pati prekyba verslu nėra naujiena. Ypač, kai tokia populiari startupų kultūra. Šioje srityje yra net terminas – early exit, reiškiantis verslo pardavimą investuotojams ankstyvoje stadijoje.