Svetainės baldų priežiūra

Sausam purvui pašalinti, atsargiai nušluokite baldą sausu audininiu arba švelniu šepečiu, valyti reikia sukamais judesiais, smarkiai nespaudžiant. Stiprus trynimas gali pažeisti apmušalo paviršių tiek dirbtinnės odos, tiek odinių, pažeisti gobileno plauką bei išplėsti dėmę. Jei baldas šlapias, jo negalima džiovinti plaukų džiovintuvu, o naudoti popierinius rankšluosčius ar sausą medžiaginę šluostę. Visada geriausia valyti vientisus baldo elementus- nuo siūlės iki siūlės. Įprastiniam valymui naudokite dulkių siurblį, o esančias dėmes valyti griežtai laikantis gobeleno valymo rekomendacijų. Jeigu svetainės baldai odiniai, tai naudokite medvilninę šluostę, sudrėkintą vandeniu, odai valyti negalima naudoti acetono, muilo, skalbimo miltelių, tirpiklių, o naudoti odai skirtą valymo kremą, neskalbti odinių baldų apmušalų. Eko odos atnaujinimui galima naudoti šluostę suvilgytą ricinos aliejumi.

Svetainės baldai

Svetainės  baldų pasirinkimas įvairus ir gali būti pritaikomas skirtingo dydžio erdvei: tai foteliai, minkštas kampas, sofos lovos, kampinės sofos, minkštų baldų komplektai ir kt. Galima rinktis: klasikinius, modernius, lenkiškus, natūralios arba EKO odos, pagal kainą, gamintoją, stilių, spalvą ir medžiagą. Klasikiniai  minkšti baldai pasižymi originaliu dizainu, dengiami praktiškais ir lengvai valomais audiniais. Gobelenams parenkami šilti žemės, gamtos atspalviai, kurie namams  suteikia jaukumą ir eleganciją. Modernaus dizaino baldai turėtų būti vienos spalvos, šviesių atsplvių, vengti puošmenų ir kitų papildomų aksesuarų.

Kaip pasirinkti svetainės baldus?

Renkantis svetainės baldus, reiktų nuspręsti kokia bus svetainės funkcija: ar tai bus erdvė svečiams priimti, ar svetainė šeimai leisti laiką. Pirmuoju atveju šioje erdvėje gali įsikurti geri, gražūs prabangūs odiniai baldai, nedidelis kavos staliukas, vitrininė spinta ar moderni sekcija, bus matyti daiktai, kuriuos norėsite demonstruoti. Šeimos vakarams leisti reikalingi kiek kitokie baldai, pavyzdžiui,  patogi sofa, foteliai, didesnis žurnalinis staliukas stalo žaidimams žaisti, taip pat reikia palikti daugiau laisvos erdvės judėjimui. Svarbūs ir baldų priežiūros ypatumai nes kasdien naudojami svetainės baldai reikalaus  daugiau  priežiūros, todėl minkšta dalis turėtų būti iš kokybiško, lengvai prižiūrimo audinio.

Svetainės baldai kaip juos teisingai išsirinkti

svetainės baldaiDienos metu bei priimant svečius dažniausiai juos kviečiames į svetainės kambarį. Šiame kambaryje dažniausiai norime sutalpinti itin daug daiktų, todėl dažnai svetainė tampa tarsi sandėliu, kuriame galima rasti beveik viską. Perkrauta svetainė praranda savo vientisumą ir grožį, norint to išvengti reikia tinkamai pasirinkti baldus bei nepamiršti, kad svarbu ne kiekybė, o kokybė. Svetainės baldai dažniausiai yra gana funkcionalūs baldai, nes dažnai norisi, kad jie atliktų bent porą funkcijų kaip pavyzdžiui svetainėje dažnai yra statomos sofos, kurios yra skirtos sėdėjimui ir miegojimui.

Pastaraisiais metais iš svetainių traukiasi agresyvių spalvų baldai. Dabar yra populiarūs švelnių atspalvių baldai. Balti svetainės baldai dera su visais kitais baldais, nesvarbu kokia jų spalva. Balta spalva yra universali. Norint sukurti švelnių spalvų interjerą galima rinktis prie baltos spalvos baldų baldus, kurie yra nuo rusvai gelsvos iki kavos atspalvio. Kaip visada balta spalva dera su juoda, todėl renkantis šį variantą niekada neprašausite.

Svetainėje galima talpinti gana nemažai baldų, tačiau nereikia persistengti. Dažniausiai šiame kambaryje yra renkamiesi minkšti baldai. Svetainės baldai minkšti suteikia kambariui jaukumo, ypač jaukumo prideda natūralių medžiagų baldai, tokie kaip natūralaus medžio stalai ar svetainės baldai kampai. Kampas tai vienas geriausių variantų nedidelėms svetainėms. Kampas neužima daug vietos, o taip atlieka nemažai funkcijų. Viena iš gudrybių, kuri padeda vizualiai padidinti kambarį yra veidrodis, kuo didesnis veidrodis, tuo kambarys atrodo didesnis, žinoma nereikia persistengti.

Kalbant apie svetainės baldų kainas, tai kainos yra tikrai labai įvairios. Svetainės baldai kaina priklauso nuo pačio baldo, brangiausi baldai yra sofos ir kampai, tačiau kaina gali būti ir kitų baldų didesnė, jei kokybė yra aukšta. Visiems gerai žinomos akcijos, leidžia sutaupyti kartais tik porą eurų, o kartai ir gana nemažą sumą. Svetainės baldai akcijos ir išpardavimai yra gana dažnai rengiami, tačiau žinoma, kad ne visiems baldams. Jei norite sutaupyti pinigų, tuomet vertėtų apsilankyti baldų tiekėjų elektroninėse parduotuvėse, kur kaina dažnai yra žemesnė nei parduotuvėse.