Geriausi maisto produktai sportuojantiems: sąrašas

Maistas sportuojantiemsTiek lengvai, tiek aktyviai sportuojantys asmenys privalo nepamiršti, kad greta fizinio aktyvumo labai svarbu pasirūpinti ir tinkama mityba. Maistas sportuojantiems kur kas svarbesnis nei tiems, kurie neturi jokio fizinio aktyvumo. Paprasčiausiai sporto metu sunaudojama labai daug kalorijų, kurias būtina atstatyti, kad žmogus jaustųsi puikiai.

Sportuojantys asmenys savo mitybai turi skirti labai daug dėmesio. Pateikiame sąrašą produktų, kuriuos turi vartoti visi sportuojantys asmenys. Kiekvieno žmogaus organizmas labai skirtingas, tad tuo pačiu žmogus turi vartoti ir skirtingus maisto produktus. Naudinga pasitarti su treneriu, kuris padės tinkamai pasirinkti.

Baltymai – kūno statybinė medžiaga

Visi sportuojantys žino, kad reikia vartoti kuo daugiau baltymų norint, kad kūnas būtų gražus. Tiesa, baltymai reikalingi ne tik sportuojantiems asmenims, tačiau ir visiems, kurie nori būti sveiki ir gražūs. Baltymų šaltiniai yra labai įvairūs. Svarbiausia, kad jie tiktų Jūsų organizmui.

  • Ankštinėse daržovėse yra labai daug baltymų. Tačiau jeigu norite, kad organizmas lengvai įsisavintų medžiagas – tokiu atveju reikia jas vartoti kartu su vitaminu C. Taigi, susiraskite natūralius komponentus.
  • Taip pat rekomenduojami kiaušiniai, kuriuose taip pat galima atrasti labai daug baltymų. Svarbiausia yra saikas, kadangi per didelis kiekis kiaušinių gali būti žalingas Jūsų organizmui.
  • Galiausiai, pieno produktai, kurie paskutiniu metu labai aptarinėjami. Kol vieni teigia, kad jie labai naudingi, tuo tarpu kiti teigia, kad reikėtų jų nepadauginti, kadangi jie nėra labai reikalingi mūsų kūnui.

Angliavandeniai – energijos šaltinis

Sportuojantys turi turėti kuo daugiau jėgų ir angliavandeniai yra reikalingi norint jaustis puikiai. Angliavandeniai yra labai skirtingi. Vieni labiau naudingi, o kiti mažiau. Rekomenduojame valgyti kuo daugiau grikių bei  ryžių, tačiau tuo tarpu makaronų suvartojamas kiekis neturėtų būti labai didelis.

Vaisiai – sveikatai ir laimei

Galiausiai, maistas sportuojantiems neatsiejamas ir nuo vaisių, kurie leidžia organizmui jaustis puikiai. Daugelis pradėję vartoti vaisius pastebi labai gerus rezultatus. Žmogaus kūnas atrodo kur kas gražiau, tuo pačiu žmogus geriau jaučiasi, jo nuotaika yra kur kas geresnė. Svarbiausia yra pozityvus mąstymas, o pasirinkus tinkamą maistą tą motyvaciją galima kur kas labiau pakelti.

Maistas sportuojantiems turi būti įvertinamas palyginus žmogaus fizinio aktyvumo normas bei asmens kūno masę. Labai naudinga užsisakyti individualų planą. Profesionalai pagal kiekvieno žmogaus poreikius sudaro jam tinkamiausią mitybos planą.

Norite gauti daugiau informacijos kokį maistą valgyti sportuojant kreipkites – zizas.lt

 

 

 

 

Kaip išsirinkti maisto papildus?

Maisto papildai turėtų būti kiekvieno savo sveikata besirūpinančio žmogaus namuose. Reikia pasakyti, jog dėl maisto papildų galime pagerinti savo savijautą, sveikatos būklę. Tačiau tai galima padaryti tik tuomet, jei sugebėsime išsirinkti tinkamus maisto papildus. Tad kaip išsirinkti maisto papildus? Apie tai ir bus šis straipsnelis.

maisto papildai sportuojantiemsVisų pirma, jei norite pagerinti savo sveikatos būklę, turite puikiai žinoti, kokių maisto papildų jums iš tiesų  reikia. Kad galėtumėte tiksliai sau atsakyti į šį klausimą, būtina įvardinti problemą, kuri jus kamuoja. Štai, pavyzdžiui, jei intensyviai sportuojate ir norite padidinti savo fizinę ištvermę, jums pravers maisto papildai sportui; papildai sportui gali praversti ir tuo atveju, jei norite, kad riebalai greičiau degtų, jei jūsų silpnas regėjimas – rinkitės maisto papildus, kurie stiprina akis, jei kamuoja sąnarių skausmai – rinkitės maisto papildus, skirtus sąnariams stiprinti, dar kartą verta pabrėžti tai, jog tik tiksliai įvardinus problemą, galima pradėti ieškoti priemonių, šiuo atveju maisto papildų, kurie galėtų ją pašalinti. Jei patys gebate tiksliai įvardinti jus kamuojančią problemą – puiku, tokiu atveju belieka tik pasitarti su vaistininku ir įsigyti maisto papildus, tačiau, jei negalite to padaryti – nepraleiskite progos pasitarti su savo gydytoju, kuris rekomenduos atitinkamus maisto papildus sportui ae dietai.

Maisto papildai sportui, akims ar sąnariams tiks tik tuo atveju, jei jus kamuoja konkreti problema, tačiau, jei gyvenate aktyvų  gyvenimo būdą, daug sportuojate, mokotės ar dirbate, tokiu atveju taip pat yra būtina stiprinti organizmą. Esant tokiai situacijai geriausia rinktis maisto papildus, kurie yra praturtinti mineralų bei vitaminų  kompleksais – tokiu pobūdžio maisto papildai plius puikiai tinka visapusiškam organizmo stiprinimui.

Ieškodami maisto papildų – netaupykite, atminkite, jog aukštos kokybės maisto papildai yra puiki investicija į savo sveikatą, galintys ženkliai pagerinti padėtį. Jei pirksite pigius, prastos kokybės, nežinomų gamintojų siūlomus maisto papildus, rizikuojate savo sveikata – galite ne tik nesulaukti pageidaujamų  rezultatų, bet ir pabloginti esamą padėtį.

Maisto papildų pirkimas vaistinėj ar internetu? Reikia pasakyti, jog šis klausimas dažnai kyla tiems, kurie planuoja pirkti maisto papildus. Atsakant į šį klausimą reikia pasakyti, jog nėra svarbu, kur pirksite maisto papildus(vaistinėje ar internetinėje parduotuvėje), svarbiausia, kad maisto papildai būtų kokybiški. Vis dėlto, jei pažiūrėtume atidžiau, pamatytume, jog pirkdami maisto papildus internetu, jūs galite sutaupyti laiko bei pinigų.

Rinkdamiesi maisto papildus nedarykite didžiulės klaidos, kurią  daro daugelis žmonių. Atminkite,  kad maisto papildai, kurie tiko jūsų mamai, tėčiui ar draugams, nebūtinai tiks ir jums – kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus. Būtent dėl  šios priežasties ieškant maisto papildų nereikėtų pasikliauti kitų rekomendacijomis – svarbu, kad rinktumėtės tai, kas tinka jums.

Rinkdamiesi maisto papildus būtinai atkreipkite dėmesį į  jų sudėtį: pasidomėkite, ar nėra sudedamųjų dalių, kurioms esate alergiškas. Ypač verta pasidomėti tais maisto papildais, kurių sudėtyje yra egzotinių augalų ekstraktų – jūsų organizmas gali į juos reaguoti priešiškai.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, jog jei sveikatos problema yra rimta – maisto papildai negalės jos pašalinti, o tik iš  dalie pagerinti situaciją. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams būtina kreiptis į gydytojus, kurie įvertin padėtį, paskirs tolimesnį  gydymą.

Patarimų, kaip išsirinkti maisto papildus – išties daug. Jei jais vadovausitės, galite būti tikri, jog pavyks išsirinkti kokybiškus maisto papildus, galinčius pagerinti jūsų sveikatos būklę. Na, o jei jums rūpi ne tik jūsų, bet ir jūsų artimųjų  sveikata, maisto papildus pirkite ne tik sau, bet ir savo mylimiems žmonėms – tai puiki dovana net ir tuo atveju, jei nėra jokios progos.