Saugus keliavimas automobiliu vasarą

auto

Atsakingi vairuotojai žino, vasarą vairuoti automobilį gali būti taip pat pavojinga kaip ir žiemą. Nuolat besikeičiančios oro sąlygos, stiprus lietus, rūkas, didelis šoninis vėjas, ne vietoje į kelią išbėgęs gyvūnas gali nesunkiai sukelti avariją. Ką šiuo klausimu pataria saugaus eismo specialistai. Kaip vairuoti saugiai vasaros metu?

Šiluma gali būti priešas

Sėsti į šiltą automobilį iš ryto yra malonu. Nereikia laukti ir drebėti kol sušils salonas. Viskas iš esmės pasikeičia vidurdienį kai tvieskianti saulė įšildo saloną ir be oro kondicionieriaus išsiversti neįmanoma. Per didelė šiluma ilgoje kelionėje gali sukelti mieguistumą, praradęs budrumą vairuotojas laiku gali nepastebėti kitų eismo dalyvių manevrų ar neadekvačiai sureaguoti į situaciją. Išvada viena, vėsinkite salono orą tiek kiek reikia išbūti žvaliam. Visuomet turėkite energetinio gėrimo kurį galėsite suvartoti vos tik pajutę miego požymius.

Auto pilotui – NE

Automobilio funkcija leidžianti patogiai vairuoti ilgose kelionėse taip pat sumažina budrumą. Tai 2019 m. įrodė Vokietijos mokslininkų atliktas tyrimas. Monotoniškas vairavimas nukėlus koją nuo akseleratoriaus sumažina vairuotojo ryšį su automobiliu.

Skysčiai, tie skysčiai

Jei išsiruošėte į tolimą kelionę savo senu automobiliu, iš anksto įsidėkite į bagažinę atsargines talpas su tepalu, stabdžių, vairo stiprintuvo, variklio tepalo, aušinimo sistemos skysčiais. Nuvažiavus 500 km sustokite ir patikrinkite ar viskas tvarkoje, ar nereikia papildyti.

Padangos

Keliaujant vasarą labiausia dėvisi automobilio padangos ir variklis. Prieš kelione patikrinkite ar padangose užtenka slėgio, nėra pažeidimų, pakankamas protektoriaus gylis, geriausia kad tai būtų apynaujės vasarinės padangos nes mažiausiai ko norisi kelionėje tai sprogusi ar nuleista padanga.

Apsirūpinkite vandeniu

Kelionėse visuomet reikia turėti pakankamai vandens atsargų. Juk niekuomet nežinote kiek teks stovėti kamštyje, be to, jei keliaujate su vaikais jie yra ypač nekantrūs. Mobilus šaldytuvas kelionėje taip pat pravers.

Užsidėkite akinius

Paskutinis patarimas yra paprastas tačiau labai svarbus. Dėl akinančios saulės šviesos, važiuojant anksti ryte ar saulei leidžiantis, taip pat ir saulei šviečiant iš karto po lietaus beveik visus vairuotojus akina ryškūs atspindžiai nuo kelio ar nuo priekinio stiklo. Dėvėdami akinius šio diskomforto nejausite ir galėsite koncentruotis į vairavimą.

 

Tinkamos auto padangos – galimybė pilnavertiškumui

padangosAuto transporto priemonė daugeliui šiais laikais yra tiesiog būtinas aspektas, kuris leidžia pasiekti norimą tašką. Jei ne nuosavas, tai bent jau viešasis. Koks gi pagrindinis skirtumas tarp jų neakcentuojant patogumo? Ogi tai, kad nuosava transporto priemone ir pačiam pasirūpinti teks. Na, o priežiūra susideda iš nemažai skirtingų veiksnių, kurie vėliau lemia puikius rezultatus ir ilgametį džiaugsmą. Priežiūra susideda iš visapusiško mašinos pasirūpinimo, kuris apima ir padangas. Pastarosios yra tiesiog vienas iš pačių svarbiausių veiksnių, kuris jums gali garantuoti, kad ne tik ilgai, tačiau tuo pačiu ir saugiai galėsite naudotis transporto priemone.

Tinkamos padangos padeda užtikrinti, kad jūsų auto transporto priemonė tinkamai funkcionuos, tačiau jas išsirinkti yra ne taip ir paprasta. Pavyzdžiui, ar žinojote, jog internete yra kur kas pigesnis pasirinkimas, nei perkant įprastose prekybos vietose, tačiau kokybė nuo to visiškai nenukenčia. Juk daugelis nori sutaupyti, tad kodėl gi ne. Perkant internetu juk nereikia net pakilti nuo sofos, tad dvigubas patogumas, kuriuo nepasinaudoti tiesiog negalima.

Padangos, kurias naudojame savo auto priemonei apmauti yra skiriamos pagal tai, kuriuo sezonu norėsite jomis naudotis: vasarinės arba žieminės. Žinoma, šiuo metu ypač populiarios universalios, kurias galima naudoti ištisus metus. Tačiau turbūt kiekvienas sutiktų, kad universalus variantas visada ne iki galo patenkina išsikeltus lūkesčius. Tokiu atveju ir mes rekomenduojame du kartu per metus pakeisti savo auto priemonės apavą.

Padangos naudojasi kaip ir bet koks kitas mašinos prietaisas, tad rekomenduojama pastarąsias profilaktiškai pakeisti. Geriausia, kad kas 6000 km. Tai pats optimaliausias pasirinkimas, kurs jums padės būti garantuotiems, kad kelionės metu nieko blogo neatsitiks. Neįsivaizduojate skaičiaus, kiek kasmet nelaimių nutinka, nes žmonės nepasirūpina savo padangomis. Prasta jų kokybė trukdo stabdymui, o tai ir yra viena iš pagrindinių priežasčių, kuri skatina auto avarijas.

Prižiūrėkite savo mašiną. Tik tai jums padės būti tikriems, kad pastaroji greitu metu nesuges ir pasirūpins, kad kelyje jūs būtumėte vienas iš saugaus eismo vairuotojų, kuriam rūpite tiek jūs pats, tiek aplinkiniai.