Terasos durys: tipai ir pasirinkimas

terasinės durysGyvenantieji individualiuose namuose dažnai įsirengia terasas, kurios tampa jaukia, šviesia erdve, skirta poilsiui, pasimėgauti grynu oru ir dažniausiai apsaugota nuo kaitrios saulės, kritulių ir pan. Terasos durų pasirinkimas yra atsakingas ir svarbus, nes jos turi užtikrinti saugumą taip pat kaip ir namų lauko durys.

Terasos durys: kokie tipai?

Populiariausi terasinių durų tipai yra šie:

  • Atveriamos vienvėrės arba dvivėrės durys. Šis sprendimas tinkamas, jei terasa nedidelė ir reikia neplačių durų. Tiesa, jei terasa siaura, nesirinkite į išorę atveriamų durų, kadangi užims erdvę, kurios ir taip stokojama – bus nepatogu. Bet jei ir namuose ploto nedaug, tuomet prioritetą teikite namų zonai.
  • Pakeliamos nustumiamos durys. Tai puikus sprendimas, jei norite nestandartinių matmenų durų.
  • Atverčiamos nustumiamos durys. Šis sprendimas puikiai tiks ten, kur reikia didelių matmenų durų.
  • Sulankstomos durys (armonikos tipo durys). Šis sprendimas pasirenkamas kiek rečiau, bet jis suteikia net iki 95 proc. angos atvėrimą. Dažnai pasirenkamos sulankstomos durys, besilenkiančios į išorę – taip taupoma vidaus erdvė.

Terasos durys: kaip teisingai išsirinkti?

Terasos durys – gana brangi investicija, todėl tikslinga rinktis atsakingai ir įvertinti alternatyvas, kad netektų gailėtis. Svetainėje www.ncb.lt galite rasti daugiau informacijos apie durų rūšis. Jei nusprendėte įsigyti terasos duris, apsvarstykite tokius aspektus:

  • Angos (praėjimo) plotis. Svarbu nuspręsti, ar terasinių durų reikia tik praėjimui, ar tam, kad jos – atvertos plačiai – sujungtų namų erdvę su terasa lauke. Pirmuoju atveju tiks paprastos vienvėrės arba dvivėrės durys, taip pat galite pasirinkti ir nedidelių gabaritų nustumiamas duris. O antruoju atveju geriausias pasirinkimas bus sulankstomos durys, jei norite plačiausios angos, taip pat galite pasirinkti ir plačias nustumiamas duris.
  • Valdymo ypatumai. Čia esminis aspektas – ar duris varstys mažamečiai. Taip pat nuspręskite, ar yra poreikis terasos duris rakinti iš lauko pusės.
  • Įvertinkite, kaip dažnai bus vaikštoma pro terasos duris. Jei vaikštoma dažnai, žinoma, patogiau bus žemesnis slenkstis. Žemesnis labiau tiks ir tada, jei namuose yra vaikų, pagyvenusio amžiaus žmonių, kurie dažnai vaikščiotų pro terasos duris. Na, ir jei namuose yra neįgaliųjų, tuomet vienareikšmiškai reikia rinktis kuo žemesnį terasinių durų slenkstį.
  • Kaip minėjome, terasinės durys brangios, todėl įvertinkite savo galimybes, nustatykite kainos ribas, kiek galite skirti šiam pirkiniui.
  • Termoizoliacinės savybės. Jei planuojate įsigyti didelių gabaritų duris, įvertinkite jų termoizoliacines savybes, kad durys netaptų šilumos laidininku iš namų, jei užims didelį plotą.

Užtikrinkite savo turto saugumą

durys VilniujeJei ruošiatės statytis nuosavą namą, tikriausiai iš anksto turite apgalvoti daugybę dalykų, kad statant namą niekas nebūtų pamiršta, nebūtų statybinių brokų, o jame gyventi būtų patogu ir gera. Žinoma, namo išvaizda visuomet yra svarbi, tačiau ji jums visai nerūpės, jei prastai veiks vandentieko sistema ar bus blogai išvesta elektros instaliacija, todėl šie dalykai yra būtent tie, kuriais pasirūpinti yra svarbiausia. Taip pat namo eksterjeras ne tik pradės mažiau rūpėti, bet ir nebeteks savo pradinės išvaizdos, jei nebus tinkamos hidroizoliacijos bei šilumos izoliacijos, todėl atidžiai turite rinktis medžiagas, iš kurių jūsų namas bus pastatytas.

Jei gyvensite nuosavame name, tikriausiai jį statysitės už miesto, ypač jei gyvenate Vilniuje, kurio centras ir populiariausi rajonai yra apstatyti daugiabučiais namai ir naujų pastatų statybai ten vietos jau yra nebelikę arba ji tiesiog neįmanoma, nes žemė priklauso valstybei. Žinoma, gyventi užmiestyje kartais gali būti žymiai geriau, nei centre, ypač jei turite automobilį, nes jūsų nevargins triukšmas, gyvensite arčiau gamtos, todėl oras bus grynesnis, o jūsų vaikai užuot lakstę po miesto dulkęs, galės žaisti pievoje. Tačiau kiekvienas nuosavas namas turi būti ir tinkamai apsaugotas, nes dažniausiai būtent toks nekilnojamas turtas būna pats pagrindinis vagių taikinys. Pirmiausia, turite išsirinkti tinkamas šarvines duris, kurių nebūtų įmanoma atrakinti visrakčiu. Tokios durys Vilniuje yra parduodamos specializuotuose salonuose ar statybinių medžiagų parduotuvėse. Kartais durys Vilniuje yra parduodamos ir baldų salonuose. Taip pat turite pasirūpinti ir tokio aukščio tvora, kad jos niekas negalėtų perlipti bei pro kurią nesimatytų, kad vyksta jūsų kieme ar namuose. Iškart galite atmesti gyvantvorės idėją, nes nors ji gali būti ir tanki, tačiau pro ją prasibrauti tikrai nebus sudėtinga. Jei norite turėti gyvatvorę, iš išorės apjuoskite ją metaline arba medine tvora taip sukurdami dvigubą tvorą, pro kurią tikrai niekas neprasibraus. Nepamirškite namuose įsirengti ir signalizacijos, sudarykite sutartį su apsaugos tarnyba, kuri atvažiuotų kai tik suveiks jūsų signalizacija. Jei įvykdysite visus šiuos punktus, užtikrinsite savo šeimos saugumą.