Ryanair pigių skrydžių bendrovės iškilimo istorija

Visi puikiai žino, kad pigūs lėktuvo bilietai yra tik pas pigių skrydžių bendrovę Ryanair.  Šis oro vežėjas yra lyderis visoje Europoje. Norėtume pateikti keletą įdomių faktų apie Ryanair ir gabalėlį jos istorijos.

ryanair

1985 metais Ryanų šeima įkūrė bendrovę, kurios įstatinis kapitalas buvo vos 1 svaras. Pirmasis skrydis buvo iš Waterfordo miestelio Airijoje į Londono Gatwicko oro uostą. Keleiviai skraidinami su mažu 15 vietų lėktuvėliu. Per pirmuosius metus pervežta apie 5000 keleivių su tuo mažu Bandeirante aparatu (net neapsiverčia liežuvis jo vadinti lėktuvu).

1986 metais Ryanair pradėjo skraidinti keleivius už 99 svarus iš Dublino į Londoną. Atgalinis skrydis buvo per pus pigesnis. Tai įsiutino British Airways ir Aer Lingus tradicines skrydžių bendroves. Jie buvo priversti mažinti kainas. Taip prasidėjo kainų karas, o Ryanair užsitarnavo savotišką „chuligano“ reputaciją.

1990 metais Ryanair patyrė 20 milijonų svarų nuostolių, nes per pastaruosius metus buvo įsigyjami arba nuomojami lėktuvai ir plečiamas maršrutų tinklas. Ryanų šeima investuoja dar 20 milijonų svarų ir nusprendė pertvarkyti bendrovės valdymą pagal amerikiečių pigių skrydžių bendrovę, kuri jau veikė nuo 1970-jų.

1991 metais nepaisant Persijos įlankos karo ir suirutės oro vežėjų rinkoje, Ryanair gauna pirmąjį pelną.

1997 metais prisipirkę naudotų lėktuvų iš savo didžiausių konkurentų, Ryanair pradeda skraidyti į kitas Europos šalis. Pirmiausiai į Švediją ir Norvegiją, po to į Prancūziją ir Belgiją. Taip pat Ryanair akcijos kotiruojamos biržoje, darbuotojai pradeda valdyti 100 milijonų svarų vertės akcijų paketą.

2000 metais Ryanair bilietus galima rezervuoti internetu.

2001 metais atidaroma pirmoji bazė Briuselio oro uoste. 2002 metais – antroji bazė Frankfurte.

2003 metais įsigyjamos pirmos bankrutuojančios oro linijos Buzz. Ryanair tampa labai didelis ir galingas ir pateikia realią „paraišką“ tapti didžiausia pigių skrydžių bendrove Europoje.

2009 metais atidaroma 40-ji bazė Kaune. Tais pačiais metais jų buvo atidaryta dar kelios, pelnas didėjo, kompanija augo, nors jau buvo prasidėjusi krizė ir tradicinės oro bendrovės susidūrė su pirmaisiais finansiniais sunkumais.

Šiandien Ryanair turi 53 bazes ir daugiau nei 1500 maršrutų 28 šalyse. Skraidoma į 168 miestus. Per metus kompanija skraidina 80 milijonų keleivių. Tai tikras gigantas Europos oro vežėjų rinkoje.

Patogios ir pigios kelionės iš Varšuvos

Jei dažnai tenka keliauti verslo reikalais ar atostogas mėgstate leisti svetimose šalyse, Jums turbūt dažnai tenka susidurti su kelionių ir skrydžių planavimu. Tenka apgalvoti visus įmanomus kelionės variantus, apsvarstyti jų teigiamas ir neigiamas puses, galimybes. Lietuvos gyventojams, keliaujantiems į svetimas šalis, ypač aktualios kelionės iš Varšuvos. Tai puikus pasirinkimas, nes tai yra tikrai patogu ir kainuoja gerokai pigiau nei skristi iš Lietuvos oro uostų.

kelionės

Patogumas

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl kelionės iš Varšuvos yra tokios populiarios tarp lietuvių, tai komfortas. Varšuvoje siūloma žymiai didesnis tiesioginių skrydžių pasirinkimas nei Lietuvoje. Tai ypač patogu. Norint skristi į egzotišką šalį iš Lietuvos, Jums greičiausiai nepavyks rasti tiesioginio Jums tinkančio skrydžio. Teks ilgai ieškoti, kokie maršrutai Jums tiks, derinti skrydžių laikus. Tai ne visada naudinga, nes visko pasitaiko ir gali būti, jog kuris lėktuvas neišskris ar neatvyks laiku ir žlugs visa Jūsų planuota kelionė. Tuo tarpu, skrendant tiesioginiu skrydžiu, Jums nereikia sukti galvos dėl visų šių dalykų, Jūs be jokių persėdimų ir papildomų nepatogumų pasieksite savo kelionės tikslą. Beje, net žiemą Varšuvoje siūloma daugiau nei 20 skrydžių krypčių į įvairiausias pasaulio vietas, o vasarą net per 50.

Kaina

Antras svarbus dalykas keleiviams – tai kelionės kaina. Daugelis renkasi keliones is Varsuvos dėl žemos jų kainos. Sakote, kad kelionė iki kitos šalies kainuos ne ką mažiau? Klystate. Iš didžiųjų Lietuvos miestų viešasis transportas į Varšuvą keliauja gana dažnai ir tikrai patogiu laiko. Autobuso bilietas iki šio miesto kainuoja beveik tiek pat, kiek bilietas iš Vilniaus į Kauną. Taigi kelionės kaina yra beveik juokinga. Žinoma, maža kaina dar nereiškia greitos ir patogios kelionės. Niekam ne paslaptis, kad kelionė iki Lenkijos gali užtrukti net 6 valandas. O tai jau gana ilgas ir varginantis kelias.

Kad keliauti iš kaimyninės šalies sostinės yra pigiau ir dažnai net geriau, neverta net ginčytis. Visgi, prieš nusprendžiant skristi atostogauti ar tiesiog pasisvečiuoti į užsienį, prisiminkite, jog kelionė gal ir bus pigesnė, tačiau ji taip pat turi ir savo minusų. Vietoj to, kad kito skrydžio laktumėte oro uoste, su lagaminais Jums teks keliauti nemažą kelią.