Kaip atkreipti į save dėmesį darbo pokalbio metu?

darbo pokalbis

Darbo pokalbiai tikrai ne visada tokie vaisingi, kaip kad tikisi žmonės. Blogiausia, kai žmogus turi reikalingą specialybę, kompetenciją ir gebėjimus, tačiau būtent jo asmenybė arba drabužiai bei kitos smulkmenos sutrukdo gauti darbo vietą, kuri jam puikiai tinka. Visiškai natūralu, kad darbo pokalbio metu žmonės iš jaudulio pasako labai daug dalykų, kurie ne visai tikslūs arba ne tokie, kokie būtų sakomi tada, kai asmuo ne toks įsitempęs. Tai tik parodo, kad tinkamas savęs reprezentavimas – būtinas, tačiau išmokti gerai save pristatyti reikia mokėti.

Šiame straipsnyje atskleisime kelis asmeninius patarimus, kurie padės save tinkamai pristatyti. Peržiūrėti nuolatos atnaujinamus darbo skelbimus čia: https://randu.lt/darbo-skelbimai/klaipeda ir tinkamai pasiruoškite darbo pokalbiui iš kurio išeisite kaip nugalėtojas.

 • CV korekcija pagal įmones

Kiekvienai įmonei reikia pakoreguoti gyvenimo aprašymą ir tuo pačiu motyvacinį laišką taip, kad jį gavę darbdaviai jaustų, kad rašėte būtent jiems. Labai puikiai matyti, kai gyvenimo aprašymai yra mėtomi į visas puses, kadangi dažniausiai vienos kompetencijos netinka, kitu atveju išsilavinimas ne toks, kokio reikia. Taigi, kiekvienai įmonei, prieš siųsdami CV, būtinai perskaitykite ką siunčiate ir pakoreguokite taip, kaip jie norėtų matyti.

 • Bandymai ten, kur nesate tinkamas

Nenorime sakyti, kad pretenduotumėte tik į tas vietas, kuriose Jūsų darbinė patirtis bei išsilavinimas yra tinkami. Žinoma, visada galima bandyti ir į tas vietas, kurios yra Jūsų svajonė, tačiau CV neatitinka to, ko gali reikėti. Tokiu atveju rašykite motyvacinį laišką ir pabrėžkite, kad esate gabus mokytis ir visada galite keisti savo kvalifikaciją tik dėl konkrečios darbo vietos.

 • Pasiruoškite klausimus įmonei

Labai blogai, kad pretenduojantys per mažai domisi ta įmone į kurią pretenduoja. Dažniausia tai puikiai matosi tuo metu, kai personalo atrankos specialistai suteikia galimybę klausti to, kas Jums labiausiai rūpi. Jeigu neturite jokių klausimų – tai dažniausiai parodo, kad neatsakingai ruošėtės. Juolab, kaip gali nerūpėti darbo vieta, kurioje dirbsite? Juk svarbu, kad ji būtų tokia, kokios norite, kad klausimų turėtų kilti natūraliai.

 • Netvarkingas gyvenimo aprašymas

Nustebtumėte sužinoję, kiek daug gerų savo sferos profesionalų neranda darbo tik todėl, kad nemoka pasirašyti tvarkingo CV. Išties labai daug. Taigi, patikrinkite, ar neliko klaidų, taip pat, ar viskas sudėliota tvarkingai. Visa tai atrodo smulkmenos, tačiau net jos gali lemti galimybę gauti darbo vietą.

 • Tinkama apranga ir kūno kalba

Galiausiai, apie save paliksite gerą įspūdį ir pasirinkę oficialus drabužius. Taip pat, pasirinkę kuklumą. Tiek aprangos prasme, tiek savo asmenybės. Daugelis žmonių labai stengiasi išsiskirti, tad vaidina, kad yra ryškios ir savimi pasitikinčios asmenybės. Tai dažniausiai ir kiša koją. Juk norisi, kad darbuotojas būtų „žemiškas“ ir taptų komandos dalimi, o ne vadovautų.

 

Kaip atrasti norimą darbą?

cv kūrimasDarbas sudaro didžią dalį mūsų gyvenimo, tad jo ieškant reikia įvertinti galimybes ir suderinti jas su poreikiais. Natūralu, kad norisi atrasti tokį variantą, kuris mums labiausiai tiktų ir patiktų. CV kūrimas yra gana atsakingas darbas. Daugelis klaidingai mano, kad darbdaviai neskaito gyvenimo aprašymų. Visgi, jie juos skaito ir jiems įdomu, ką jūs nuveikėte gyvenime. Tai rodo, kad reikia skirti nemažai dėmesio aprašymo kūrimui. Kaip sukurti CV? Ogi įdėti daug pastangų ir atsižvelgti į profesionalų patarimus.

Darbas gali padėti jums ne tik paprasčiau atsistoti ant kojų, tačiau įgyvendinti savo norus ir svajones. Svarbiausia yra niekada nepasiduoti ir ieškoti tol, kol pavyks atrasti tokią vietą, kurioje būdamas jūs jaustumėte malonumą. Ieškodamas tinkamiausio varianto įvertinkite šiuos kriterijus:

 1. Rekomenduojama iškart susižinoti, kokią algą jums siūlo. Žinoma, labai dažnai ji gali kilti priklausomai nuo darbo, tad neskubėkite atsisakyti jei tik skaičiai jūsų netenkina.
 2. Pasidomėkite, ar gausite visas socialines garantijas.
 3. Jokiu būdu nedirbkite tokioje vietoje, kur mokamas atlyginimas vokeliuose.
 4. Detaliai išsiaiškinkite, kokios yra jūsų, kaip darbuotojo, pareigos. Kodėl ankstesnis asmuo nebedirba toje pozicijoje.
 5. Pasidomėkite pačios kompanijos kompetencija.
 6. Įvertinkite savo gebėjimus, poreikius ir galimybes dirbti konkrečiai šioje pozicijoje.

Tuo pačiu norėdami gauti tai, ko ieškote – turite pasirašyti labai gerą gyvenimo aprašymą. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės padidinti kokybę. Nepamirškite, kad CV kūrimas kartais gali trukti net kelias dienas.

 • Būtinai pasitikrinkite ar nepalikote jokių gramatinių klaidų.
 • Tuo pačiu pasižiūrėkite, ar tekstas vizualiai atrodo gražiai.
 • Nepamirškite parašyti ir motyvacinį laišką.
 • Jokiu būdu savo gyvenimo aprašyme nemeluokite. Anksčiau ar vėliau teisybė išaiškės.
 • Taip pat rašykite tik tą informaciją, kuri būtų tikslinga konkrečiam darbdaviui.

CV kūrimas – daug laiko reikalaujantis darbas. Tačiau jo rezultatas gali būti gautos norimos pareigos. Jeigu manote, kad pačiam parašyti sekasi prastai – kreipkitės į profesionalias kompanijas, kurios suteikia tokio pobūdžio paslaugas.