Kaip technologijos keičia šiandieninį verslą

Eksponentinis technologijų vystymosi tempas ir prisitaikymas prie mus supančios aplinkos bei besikeičiančių vartotojų poreikių yra toks spartus, kad nebėra jokios galimybės ignoruoti didžiulės technologijų naudos ir poveikio mūsų gyvenimui. Ir nors daliai žmonių gali atrodyti, kad nueitas kelias technologijų srityje galbūt nėra toks ilgas, jei turėtume galimybę nusikelti bent dešimt metų atgal, būtume tiesiog šokiruoti supratę, ko dar visai neseniai neturėjome.

Technologijos pakeitė visus bet kokio šiandieninio verslo veiklos aspektus, ir dar niekuomet iki šiol istorijoje šie pokyčiai nevyko taip sparčiai. Todėl pateikiame jums keletą būdų, kaip technologijos iš esmės pakeitė verslą.

Nuotolinio darbo galimybė

Nors per pastarąjį dešimtmetį apie nuotolinį darbą buvo kalbama vis daugiau, paskutiniai keleri metai tam turėjo didžiausios įtakos. Dabar bene bet kurio dydžio įmonės pripažįsta, kad nuotolinio darbo integravimas gali turėti didelės naudos verslui. Tobulėjant technologijoms ir didėjant darbuotojų poreikiams šiandieninėje labai įtemptoje darbo rinkoje, nėra ko abejoti, kad nuotolinio darbo populiarumas ir toliau augs.

Ir nors radikalūs pokyčiai įvyko labai greitai, o įmonės turėjo akimirksniu persiorientuoti ir užtikrinti, kad jų darbuotojai turėtų prieigą prie visų svarbiausių technologijų ir infrastruktūros, jog galėtų prisijungti nuotoliniu būdu, užtikrinant sklandų duomenų perdavimą ir komunikaciją, dabar galime matyti, kad visa tai išėjo į naudą tiek verslui, tiek ir darbuotojams. Be to, tokiu būdu šiandien yra ne tik lengviau pritraukti ir išlaikyti naujus talentus, tačiau ir padidinti jų produktyvumą.

Būdas, kuriuo bendraujame ir dalijamės informacija

Bendravimas ir dalijimasis informacija yra labai svarbūs kiekvienam verslui. Tuo tarpu šiandien verslas turi daug daugiau būdų bendrauti nei kada nors anksčiau, o kiekvienam prieinamos technologijos suteikia galimybę tai daryti daug greičiau, lengviau ir efektyviau.

Naudojant tokias programas kaip „Zoom“, „Microsoft Teams“ ar „Slack“, pokalbių robotus, socialinius tinklus ir kitus technologinius sprendimus, suteikiame sau daug didesnę laisvę komunikuoti su visu pasauliu. Be to, dabar verslas turi galimybę stebėti pirkėjo ir pardavėjo pokalbius bei gauti analizę, pagrįstą naudotojų elgsena. Tai leidžia lengvai gauti informaciją apie klientus ir panaudoti ją klientų patirčiai gerinti.

Taip pat šiuolaikinė automatizuota komunikacija naudojant įvairius kanalus padeda verslui padidinti savo rinkodaros strategijų produktyvumą ir taip pat lengviau pasiekti potencialius klientus.

Į mobiliuosius įrenginius orientuota verslo aplinka ir sprendimai

Išmanieji įrenginiai su kiekviena diena daro vis didesnę įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui ir, žinoma, verslui. Išmanieji telefonai arba planšetiniai kompiuteriai su tinkama programine įranga leidžia nuotoliniu būdu lengviau ir efektyviau valdyti bene kiekvieną verslo aspektą. Viskas, pradedant verslo pardavimų skatinimu, turinio rinkodara ir santykiais su klientais, baigiant prekių siuntimu ar sąskaitų išrašymu, gali būti pasiekiama vos vieno mygtuko paspaudimu.

Tačiau mobilieji įrenginiai turi didžiulę įtaką ne tik verslui, tačiau ir vartotojams. Kasmet vis daugiau žmonių kasdien naudojasi mobiliaisiais įrenginiais pirkdami, parduodami, ieškodami įmonių ir socialiniuose tinkluose ar kitose platformose dalydamiesi savo apsipirkimų patirtimi su kitais vartotojais.

Technologijos taip pat palengvino mūsų visų galimybes paprasčiau palaikyti ryšį. Ir visiškai nesvarbu, ar būtų kalbama apie jūsų komunikaciją su darbuotojais, kuriuos galite pasiekti vaizdo pokalbiais ir tekstinėmis žinutėmis, ar apie galimybę siųsti reklaminius e. laiškus iš anksto kruopščiai atrinktiems klientams – mobiliosios technologijos taip efektyviai įsitraukė į verslo ir kasdienio gyvenimo procesus, kad mes to nė nebepastebime ir priimame visą tai, kaip visiškai natūralų dalyką.

Be to, išmanieji įrenginiai tiesiogiai paveikė ir vartotojų įvaizdį. Tiesą sakant, dabar nemaža dalis tūkstantmečio kartos atstovų išmaniuosius telefonus paverčia savo įvaizdžio detalėmis, o tai reiškia, kad jie į išmaniųjų telefonų išvaizdą žvelgia visiškai kitaip nei dauguma žmonių tai darė anuomet. Ir tai puikiai atspindi įvairių prekės ženklų išmaniesiems įrenginiams skirti dėklai, pvz., Karl Lagerfeld deklai telefonams ir ausinėms. Žinoma, tai turėjo įtakos ir verslui, kuris, atsižvelgdamas į besikeičiančius vartotojų įpročius ir poreikius, ėmė kasmet rinkai pristatyti vis naujus išmaniųjų telefonų dėklus, kurie padeda vartotojams lengviau ir paprasčiau savo išmaniųjų įrenginių išvaizdą pritaikyti pagal savo poreikius.

Glaudesnis bendradarbiavimas

Dabartinis technologijomis paremtas bendradarbiavimo poreikis yra milžiniškas – ypač, kai tiek daug žmonių šiandien pasirenka dirbti nuotoliniu būdu. Atlikti tyrimai parodė, kad daugiau kaip 60 % darbo laiko praleidžiama bendradarbiaujant, renkant informaciją arba atsakant į e. laiškus. Visa tai rodo, kad yra ypatingai didelis įvairių bendradarbiavimo įrankių poreikis. Todėl šiandien galime matyti esant didžiuliam tokių sprendimų kaip „OneDrive“, „Slack“, „Google Drive/Docs“ ar  „Microsoft SharePoint“ populiarumui.

Tokie technologiniai sprendimai reikšmingai supaprastina bendradarbiavimą, nes padeda paprasčiau ir sklandžiau diskutuoti komandoje, bendradarbiauti vykdant projektus, dalytis failais, atlikti įvairias darbines užduotis ir saugoti duomenis. Todėl dabar visus procesus, kurie atrodytų dar visai neseniai buvo galimi tik fizinėje aplinkoje, technologijų pagalba galime įgyvendinti nuotoliniu būdu.

Debesų kompiuterija

Technologijų pasaulyje pokyčiai šiandien vyksta daug sparčiau nei bet kada anksčiau. Skaitmeninė transformacija lemia esminius pokyčius, kaip verslas veikia, kaip optimizuoja vidaus išteklius ir kokią vertę teikia klientams. Šiuolaikinės debesijos technologijos verslui suteikia pagrindą tapti lankstesniais, daugiau bendradarbiauti ir labiau susitelkti į savo klientus.

Debesijos technologijas pasitelkiančios įmonės gali labai greitai diegti naujoves, kur kas efektyviau plėstis ir net greičiau rinkai pristatyti naujas galimybes. Be to, visa tai suteikė mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms puikią galimybę naudotis tokiais naudingais ištekliais, kurie anksčiau joms būtų buvę per brangūs ir neprieinami, bei išlygino konkurencines sąlygas vystant verslą rinkose, kuriose yra daug ilgai veikiančių ir didelį kapitalą turinčių bendrovių.

Dirbtinio intelekto naudojimas

Dabar dirbtinis intelektas (DI) keičia mūsų pasaulį – ir ne dienomis, o valandomis! DI technologijų taikymas iš esmės pakeitė verslo procesus beveik kiekvienoje pramonės šakoje ir tapo neatsiejama ir tiesiog privaloma strategija tiems, kurie nori išlaikyti konkurencinį pranašumą rinkoje.

Egzistuoja begalė dalykų, kuriuos gali atlikti DI, pradedant mašininiu mokymusi ir baigiant didesniu duomenų saugumu ar pardavimų skatinimu. Dabar dirbtinis intelektas labai dažnai pasitelkiamas pirkėjams stebėti ir nuspėti jų ketinimus pirkti, atsižvelgiant į jų paieškos modelius, į tai, ką jie internete peržiūri, ir kt. Kadangi dirbtinis intelektas vystosi neįtikėtinai dideliu greičiu, galime tik įsivaizduoti, kaip jis paveiks verslą ir kasdienį gyvenimą netolimoje ateityje.

Pabaigai

Nepaisant to, kokia galėtų būti jūsų nuomonė apie šiuolaikines technologijas, viena yra akivaizdu ir aišku – labai sparti dabartinė technologijų pažanga artimiausiu metu tikrai nesulėtės. Tos įmonės, kurios nesugebės prisitaikyti prie šių sparčių pokyčių ir technologinės pažangos, atsiliks, o tos, kurios pajėgs efektyviai pasitelkti šiuolaikinius technologinius sprendimus, sulauks didžiulės naudos. Todėl labai svarbu suprasti, kokią įtaką technologijos daro jūsų verslui ir kaip galėtumėte jas pasitelkti, kad išnaudotumėte visus jų teikiamus privalumus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *