Interneto puslapių kūrimas yra dažnai apipintas įvairiais mitais ir stereotipais. Dėl to būtina dalinti informacija iš pačių profesionalų, kas dieną kuriančių interneto puslapius ir el. parduotuves apie jų darbą, rinką ir kitas smulkmenas. Nesusikalbėjimai ir nesusipratimai gali brangiai kainuoti, todėl savišvieta užsiimsime ir mes.
Apie internetinių puslapių kūrimą neišmanome labai daug, todėl įvairių specialistų klausėme konkrečius klausimus ir pateikiame jų atsakymus.
Kodėl vieni puslapiai kainuoja 200, o kiti – 2000 eurų?
Interneto puslapių kaina skiriasi dėl puslapių sudėtingumo. 2000 yra vidutinė kaina, nes būna ir 5 ir net 10 tūkstančių eurų vertės projektų. Taip pat labai daug kas priklauso nuo dizaino. Šabloninis dizainas kainuoja 50-80 eurų, tad paprastos svetainės kūrimas ir gali kainuoti minimus 200. Tarptautinei rinkai skirta el. parduotuvė keliomis kalbomis gali kainuoti ir 10 000 eurų.
Kodėl interneto puslapiams naudojama nemokama WordPress turinio valdymo sistema?
Priežastys kelios:
- Ji populiariausia pasaulyje, nes dabar WordPress sukurta apie 30 proc. visų pasaulio puslapių.
- WordPress turinio sistema nuolatos atnaujinama, šimtai programuotojų ieško saugumo skylių, apie jas praneša kūrėjams. Dėl to WordPress pasitikima visame pasaulyje.
- Lengvai konfigūruojama TVS.
Kodėl reikia mokėti už interneto puslapio sukūrimą, jei WordPress turinio valdymo sistema yra nemokama?
Taip, WordPress nereikia jokios mokamos licencijos, tačiau kainuoja programuotojo, dizainerio, projektų vadovo darbas, kurio įdedama gana nemažai kad ir su itin paprasto funkcionalumo svetaine.
Dėl to tokios svetainės sukūrimas ir yra mokamas.
Ar įmanoma susikurti puslapį pačiam?
Taip, įmanoma, tačiau jis nebus profesionalus. Taip pat jo išvaizda gali būti ne itin kokybiška ir išbaigta. Tam tikri elementai irgi atrodys ne visai organiškai. Tai kenkia reputacijai ir verslui kabina naujoko etiketę. O naujokams daug kas atleistina, ypač per pirmuosius gyvavimo metus.
Nuo ko prasideda svetainių kūrimo darbai?
Svetainių kūrimas prasideda nuo informacijos apie užsakovą, jo rinką, konkurentus. Tik tada kuriamas dizainas, programuojamos svetainės funkcijos, testuojamos kalbinės versijos. Jei analizė atliekama profesionaliai, yra nemaža tikimybė, kad puslapis tikrai bus naudingas ir priimtinas potencialiems užsakovų klientams.
(šaltinis: https://www.tinkers.lt/internetiniu-svetainiu-kurimas/ )
Kuo skiriasi struktūra nuo meniu?
Puslapio struktūra numato visus vidinius puslapius ir jų sąsajas, tuo tarpu meniu yra tik tam tikrų puslapių nuorodų pavaizdavimas. Svetainės struktūra yra tik viena, o meniu gali būti net trys: pagrindinis, socialinių tinklų ir bendrinės informacijos (Apie mus, kontaktai, Privatumo sąlygos ir t.t.). Dėl to interneto puslapių kūrėjai prašo iš užsakovų pilnos struktūros, o tik tada piešia puslapio dizainą su bet kokiu meniu – jį vėliau labai nesudėtinga pakeisti.
Ar už mobiliąją versiją reikia mokėti papildomai?
Kuriant šiuolaikišką interneto puslapį ir perkant šabloninį dizainą, kuris dedamas ant WordPress TVS, mobiliąja versija rūpintis neverta. Ji aktyvi automatiškai. Be to yra tam tikri įskiepiai, kurie labai padeda mobiliajai versijai (pavyzdžiui, AMP – Amplified Mobile Pages). Mokėti papildomai reikia, jei tik jūsų mobilioji versija skiriasi nuo esamo dizaino ir funkcionalumo.
Tegul tai būna domėjimosi interneto puslapių kūrimu pradžia…
Parašykite komentarą