Kai su pinigais striuka, kartais tenka imtis kraštutinių priemonių – imti paskolą. Deja, gauti tradicinę paskolą iš banko ne visuomet įmanoma arba procesas užtrunka per ilgai. Pavyzdžiui, vartojamajai paskolai gauti bankas reikalauja turėti dideles pajamas arba paprašo užstato. Ką daryti, jei pinigų prireikė „čia ir dabar“? Galima kreiptis greitosios paskolos internetu.
Taigi, kaip gauti paskolą ar kreditą internetu?
- Įvedus į paieškos langelį greitos paskolos arba greitieji kreditai internetu paieškos sistema jums pateiks ne vieną įmonę, teikiančią tokias paskolas. Išsirinkti paskolos teikėją bus lengviau susipažinus su kelių bendrovių siūlomomis paslaugomis. Vienos jų prioritetus teikia mažesnėms paskoloms, kitos – didesnėms; palūkanos ir sutarčių sąlygos taip pat skiriasi. Atsižvelkite į tai, kuri iš bendrovių labiausiai atitinka jūsų poreikius.
- Pasirinkę vieną iš šių kompanijų, turėsite užpildyti paraišką paskolai gauti. Paraiškoje bus prašoma nurodyti tokius asmens duomenis kaip vardas, adresas, amžius, informacija apie atsiskaitomąją sąskaitą ir kt. Taip paskolas teikianti įmonė užsitikrina, jog turite atsiskaitomąją sąskaitą, į kurią ji galėtų pervesti pinigus. Kiti duomenys internetines paskolas teikiančioms įmonėms reikalingi patikrinti jūsų mokumą.
- Pateikę paraišką, iš paskolas teikiančios kompanijos gausite patvirtinimą. Kruopščiai įvertinus jūsų prašymą jis bus patenkintas arba atmestas. Pirmiausiai vertinama, ar asmuo yra pilnametis – greitosios paskolos teikiamos tik asmenims, sulaukusiems 18 metų. Tačiau yra bendrovių, kurios paskolų 18-mečiams neteikia – jos sąlygose nurodo vyresnį amžių. Kreditas suteikiamas taip pat atsižvelgiant į jūsų mokumą. Tad jei turite įsiskolinimų bankui ar kitų nepadengtų mokėjimų, prašymas tikriausiai bus atmestas. Ar paskola bus suteikta, priklauso ir nuo to, ar paraiškoje pateikti teisingi duomenys. Imant greitąjį kreditą svarbų vaidmenį vaidina ir prašoma pinigų suma. Jei neturite nuolatinių pajamų, į didelės sumos paskolą pretenduoti negalite. Kartais kredito įmonės iš besiskolinančių stambią sumą reikalauja jau būti pasiėmus ir sėkmingai gražinus mažesnę paskolą.
- Imdami greitąją paskolą internetu, reikės patvirtinti, jog sutinkate su paskolos teikimo sąlygomis. Todėl sudarydami sutartį, atidžiai susipažinkite su jos sąlygomis. Įvertinkite ne tik sąlygas, bet ir savo pajėgumą grąžinti kreditą. Jei kyla klausimų, susisiekite su kompanija, teikiančia kreditą – taip išvengsite nesusipratimų, kurie gali kilti neatsakingai pasirašius sutartį. Atkreipkite dėmesį į paslaugos įkainius, netesybų sąlygas, paskolos palūkanų normas. Laiku negrąžinus paskolos skaičiuojamos palūkanos. Daugelis greitųjų paskolų turi būti grąžinamos per trumpą laiką, pavyzdžiui, vieną mėnesį. Todėl 20% palūkanos, grąžintinos per vieną mėnesį, neatrodo tokios didelės. Tačiau atminkite, kad 20% per mėnesį tolygu 240% per metus. Beje, prieš imant greitąją paskolą rekomenduojama palyginti kelių įmonių kredito sąlygas. Skirtingų kompanijų sutarčių sąlygos ir palūkanų normos šiek tiek skiriasi, o tai gali turėti įtakos grąžinant kreditą.
- Patvirtinę, kad sutinkate su greitosios paskolos gavimo sąlygomis, į savo atsiskaitomąją sąskaitą gausite prašomą sumą. Greitojo kredito įmonės pinigus paprastai perveda per vieną darbo dieną. Kai kurios greitojo kredito įmonės atsakymą pateikia vos per 15 min. ir pinigus perveda per valandą. Tai itin patogu, jei pinigų prireikė skubiai.
Prieš imdami greitąją paskolą internetu atminkite, jog tokios paskolos tinkamos trumpalaikiams finansiniams nesklandumams pašalinti. Objektyviai įvertinkite galimybes grąžinti paskolą ir sumokėti palūkanas. Susidūrus su ilgalaikiais finansiniais nesklandumais patartina ieškoti kitokių išeičių. Greitos paskolos – ne vienintelis būdas išspręsti nepalankią finansinę situaciją.
Greitųjų kreditų rinka
Keletas faktų apie greitųjų kreditų rinką:
2012 metais Lietuvoje veikė apie 140 įmonių, teikiančių vartojimo paskolas. Iš jų 41 – greitųjų kreditų bendrovė, per metus sudaranti virš 100 000 kreditų sutarčių.
Nuo šių metų liepos mėnesio įsigalioja „40 procentų taisyklė”, kurią įveda Lietuvos bankas, kovodamas su priklausomybe skolinimuisi. Pagal šią taisyklę skolininkas negali imti didesnės paskolos, kurios grąžinimas viršija 40% jo pajamų. Pavyzdžiui 1000 litų uždirbantis asmuo gali paimti daugiausiai 400 litų kreditą su tam tikromis sąlygomis.
Atsiranda nauja liga – priklausomybė skolinimuisi, kuri yra gydoma tais pačiais metodais, kaip ir priklausomybė alkoholiui ir azartiniams lošimams.
Parašykite komentarą