3 būdai, kaip laikyti daiktus sausai keliaujant baidarėmis upe

kelionės
Photo by Uriel Mont on Pexels.com

Keliauti baidarėmis gali būti vienas iš smagiausių būdų mėgautis Lietuvos gamta. Tačiau toks kelionės būdas taip pat gali sukelti daugybę iššūkių, ypač kai kalbama apie daiktų saugojimą nuo vandens. Nebūtina vartytis su visa baidare, pakanka to įprasto lietuviško lietaus. Štai trys praktiniai patarimai, kaip laikyti daiktus sausai keliaujant baidarėmis upe:

Vandeniui atsparūs maišeliai

Tai, be abejo, yra vienas iš patikimiausių būdų laikyti daiktus sausai. Vandeniui atsparūs maišeliai arba dėžės yra sukurti taip, kad jie atlaikytų drėgmę ar net pilną panardinimą į vandenį. Priklauso nuo jūsų poreikių, galite rinktis iš įvairių dydžių ir stilių. Šie maišeliai gali būti naudojami tiek maistui ir drabužiams laikyti, tiek elektronikos ir kitų vertingų daiktų apsaugai.

Sluoksniavimas mažesniais maišeliais

Vienas iš geriausių būdų užtikrinti daiktų saugumą nuo vandens yra naudoti sluoksniavimo principą. Tai reiškia, kad svarbius daiktus, tokius kaip dokumentus, fotoaparatus ar mobiliuosius telefonus, kaitinamojo tabako įrenginį bei aksesuarus, baterijas, garso kolonėles ir t.t. galite įdėti į mažus vandeniui atsparius maišelius, o tada įdėti juos į didesnį maišelį ar kuprinę. Tai ne tik padidins jų apsaugą, bet ir padės juos organizuoti ir lengviau rasti.

Kietosios vandeniui atsparios dėžės

Kietosios vandeniui atsparios dėžės yra puikus pasirinkimas brangiems ar trapiesiems daiktams, tokiems kaip fotoaparatai, binokliai arba mobilieji telefonai. Jos yra labiau atsparios smūgiams nei minkštosios, be to, jos turi sandarinimo sistemas, kurios neleidžia patekti vandeniui. Paprastai tokiose dėžėse laikomas ir maistas – juk nelabai norėtumėte, kad jūsų sumuštiniai plauktų upės vandenyje…

Žinoma, nepamirškite laikyti sausų drabužių maišelyje, kad turėtumėte, kuo persirengti, jei būtų per daug šlapia. Pagrindiniai rūbai yra apatinis trikotažas ir marškinėliai ilgomis rankovėmis. Kitus sušlapusius rūbus galima per kelias valandas išsidžiovinti, o kol tai vyks, sausi apatiniai rūbai neleis jums sušalti ir susirgti. Taip pat, saugokitės ne tik nuo upės vandens, bet ir nuo lietaus, nes jis taip pat gali patekti į jūsų krovinį. Vandeniui atsparus kuprinės užvalkalas arba vandeniui atsparus drabužis gali būti naudingi šiais atvejais.

Galbūt svarbiausias patarimas yra tas, kad visada reikėtų turėti atsarginį planą. Net su visais šiais apsaugos nuo vandens sprendimais, vis tiek gali įvykti nenumatytų atvejų. Pavyzdžiui, jei jūsų baidarė verčiasi arba jei staigi liūtis pradeda pilti, svarbu žinoti, kaip elgtis, ir turėti planą, kuris padės jums išlaikyti sausus daiktus ir saugumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *