Patarimai efektyviam atsargų – išteklių valdymui

laikinas prekių saugojimasNe paslaptis, kiekviena įmonė, kuri nori funkcionuoti pelningai, privalo vykdyti atsargų valdymą. Nesvarbu ar yra užsiiminėjama gamybine, ar prekybine veikla. Atsargos – tai didžioji įmonės kapitalo dalis, kurią reikia prižiūrėti bei valdyti tinkamai. Dažniausiai, atsargų valdymas apima skirtingų organizacijų sandėliavimo operacijų tvarkymą, kurio metu yra tvarkoma dokumentacija apie sandėlyje esančias prekes bei išplanuojamas jų išvežiojimas, efektyvus laikymo laikotarpis.

Taip pat, atsargų išplanavimas yra siejamas su organizacijos prekių pirkimo, pardavimo planais. Dauguma įmonių, nesugeba išplanuoti prekių paskirstymo, pamiršta atkreipti dėmesį į prekių galiojimo laikus ar jas išsiųsti dėl galutinai nepasirašytų sutarčių su prekių iš vežiotojais ar pačiais pirkėjais. Tokiu atveju, yra įšaldomos nemažos pinigų sumos bei pačios atsargos. Produktai sugenda, yra nepanaudojami ir išmetami arba užsilieka sandėliuose. To pasekoje yra patiriamas didžiulis nuostolis. Prekės yra sandėliuojamos toliau, nors nežinia kada ir ar iš vis bus išsiųstos ir parduotos. Taigi, kaip savo atsargas prižiūrėti tinkamai ir kaip efektyviai gerinti verslo plėtrą nepatiriant nuostolių?

Efektyviai pagerinti verslo plėtrą bei pinigų srautus gali padėti šie žingsniai:

  • turimą produkciją panaudoti kuo efektyviau, jos neužlaikyti sandėliuose. (Jeigu patiems nepavyksta išplanuoti savo įmonės atsargų, šį darbą palikite šios srities profesionalams. Sandėliuojant prekes kokybiškas paslaugas teikiančių įmonių patalpose, jūs ne tik turėsite visus duomenis apie patalpintus, gendančius ir išvežiotus produktus, bet galėsite nuolatos sekti savo produkcijos būklę, kurią prižiūrės darbuotojai. Jie sutvarkys dokumentaciją, efektyviai išplanuos atsargų laikymo grafiką bei pasirūpins prekių išvežiojimu).
  • atsirinkti svarbiausius ir labiausiai parduodamus produktus, bei juos sandėliuoti didesniais kiekiais nei visus kitus. (Norėdami išvengti nuostolių, nekaupkite tos produkcijos, kuri yra perkama rečiausiai. Sandėliuokite tik labiausiai perkamus krovinius).
  • analizuoti patiriamas sandėliavimo ir kitas išteklių valdymo sąnaudas. (pasirūpinkite jog būtų priimti tik teisingi išteklių valdymo sprendimai. Jeigu to padaryti nesugebate patys, pasirūpinkite, kad tai padarytų išmananti įmonė ar pas jus dirbantis žmogus).

Taigi, jeigu pačiam efektyviai išplanuoti sandėliavimo darbus nepavyksta, nieko nelaukite ir kreipkitės į specialistus. Ilgalaikis ar laikinas prekių saugojimas – padės išvengti nuostolių bei palaikyti verslo augimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *